اجتماعی

آخرین وضعیت بیمارستان‌های کرونایی استان تهران/ کاهش تعداد بیماران در انتظار بستری

سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ – ۰۶:۴۲ آخرین وضعیت بیمارستان‌های کرونایی استان تهران/ کاهش تعداد بیماران در انتظار بستری

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به برنامه‌ریزی سه ماهه برای مقابله با کرونا در این استان، گفت: در حال حاضر روند گردش بیمار در سیستم بیمارستان‌ها عادی است؛ به طوری که تعداد بیماران در انتظار بستری کمتر شده است.

آخرین وضعیت بیمارستان‌های کرونایی استان تهران/ کاهش تعداد بیماران در انتظار بستری

نادر توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که « آخرین وضعیت کرونا در استان تهران»، اظهار داشت: ما در حال برنامه‌ریزی سه ماهه هستیم؛ چراکه حداقل در شهریور، مهر و آبان با این موضوع درگیر هستیم و یکسری رویدادهای مهم مانند ماه محرم و بازگشایی مدارس را در پیش داریم.

وی ادامه داد: باید از هم اکنون پیش بینی لازم انجام شود؛ چرا که با موج آنفلوآنزایی که ممکن است از 15 شهریور با آن درگیر شویم، اگر مردم نکات لازم را رعایت نکنند، شرایط خیلی خوب نخواهد بود و اگر نتوانیم با یک سیستم پیشگیرانه عمل کنیم، به مشکل برمی‌خوریم.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره «آخرین وضعیت بیمارستان‌های استان تهران»، گفت: خدا را شکر در دو، سه روز گذشته وضعیت مقداری آرام‌تر است و به طور روزانه این موضوع را رصد می‌کنیم و آمار را از یکصد بیمارستان استان تهران دریافت می‌کنیم؛ به طوری که تعداد بیماران در انتظار بستری کمتر شده است.

توکلی افزود: البته نمی‌توانیم بگوییم کمبود تخت نداریم اما میزان انتظار بیماران ما کمتر شده است و قاعدتا به بیمار مراجعه کننده اعلام نمی‌کنیم که تخت بستری نداریم، بلکه می‌گوییم باید در اورژانس بستری شوید و تحت نظر اورژانس باشید؛ البته در زمان‌های عصر و شب با تراکم و شلوغی مراجعه کننده روبرو هستیم.

وی متذکر شد: در حال حاضر روند سیر بیمار و گردش آن در سیستم بیمارست‌ها عادی است. نکته مهم این است که اگر بخواهیم بیمارستان‌ها را بیش از این تخلیه کنیم و تخت برای بیماران کرونا آزاد شود، خدمات غیر کرونایی مانند خدمات درمانی بیماران مبتلا به سرطان و قلبی مورد آسیب قرار می‌گیرد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت تثبیت شده است و در حال رایزنی با برخی مراکز خصوصی بزرگ هستیم تا تعداد زیادی تخت از آنها دریافت کرده و در رزرو قرار دهیم تا اگر بیماری را در زمان‌های عصر یا شب به هر دلیلی نتوانستیم در اورژانس بستری کنیم، به این مراکز بفرستیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن