اجتماعی

«آدم‌رباها» دستگیر شدند/ رؤیای ۱۳۰ میلیارد تومانی، نقش بر آب شد

دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۶:۲۱ «آدم‌رباها» دستگیر شدند/ رؤیای ۱۳۰ میلیارد تومانی، نقش بر آب شد

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری آدم‌رباهایی خبر داد که در قبال آزادی فرد ربوده شده مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان طلب کرده بودند.

«آدم‌رباها» دستگیر شدند/ رؤیای ۱۳۰ میلیارد تومانی، نقش بر آب شد

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس سردار "علیرضا لطفی " رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سه نفر آدم ربا خبر داد.

سردار لطفی گفت: در ساعت 10 صبح مورخه دوم شهریورماه سال جاری مرد میانسالی با مراجعه به کلانتری 118 ستارخان از ربایش برادرش به نام صفر 50 ساله توسط 4 نفر سرنشین یک دستگاه خودروی پژو405 نقره ای رنگ با چراغ گردان در محدوده ستارخان خبر داد.

وی گفت: بلافاصله پرونده با موضوع آدم ربایی تشکیل و به جهت رسیدگی تخصصی به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه 27 تهران در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

برادر شاکی با حضور در اداره یازدهم به کارآگاهان گفت: برادرم کارخانه ای در جنوب تهران دارد و روز حادثه پس از خارج شدن از منزل در خیابان ستارخان توسط 4 نفر سرنشینان یک دستگاه خودوری پژو405 ربوده شده و طی تماس تلفنی آدم ربایان در قبال آزادی برادرم درخواست 130 میلیارد تومان وجه نقد یا معادل آن ارز یا جواهرات کرده اند.

این مقام ارشد پلیس پایتخت گفت: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی بلافاصله راهی محل وقوع جرم شدند که با انجام اقدامات پلیسی و کارآگاهی ردی از تبهکاران در یکی از شهرستان های غربی تهران بدست آمد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: کارآگاهان در ادامه تحقیقات جنایی خود با بهره گیری از روشهای علمی کشف جرم مخفیگاه آدم ربایان را در محدوده غرب استان تهران شناسایی کردند.

وی ادامه داد:در اختیار گذاشتن اطلاعات بدست آمده به بازپرس شعبه نهم دادسرای امورجنایی تهران دستور دستگیری تبهکاران صادر شد.

سردار لطفی افزود: کارآگاهان در مورخه ششم شهریور ماه طی یک عملیات پلیسی و ضربتی موفق شدند سه نفر آدم ربا را دستگیر و فرد ربایش شده را از چنگال تبهکاران آزاد کنند؛ در ادامه عملیات با بازرسی از مخفیگاه آنان یک قبضه کلت کمری به همراه فشنگ جنگی ، گاز اشک آور، شوکر و سه قبضه چاقو کشف و ضبط شد.
سردار لطفی با بیان اینکه تبهکاران در تحقیقات صورت گرفته به جرم خود معترف شدند اظهار داشت: آدم ربایان در ادامه تحقیقات تخصصی انگیزه را کسب مال عنوان داشتند و گفتند با توجه به شناختی که از شاکی داشتیم با طرح ریزی نقشه و با جعل عنوان مأمور مسیر حرکت وی را گرفتیم و بلافاصله او را ربودیم و طی تماس با خانواده اش در خواست 130 میلیارد تومان کردیم که به مقصودمان نرسیدیم و دستگیر شدیم.

سردار علیرضا لطفی ، رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: با تلاش همکارانم در بخش معاونت جرایم جنایی که منجر به کشف این پرونده شد ، تبهکاران نیز با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی هستند.

انتهای پیام/

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا بنر k م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن