اجتماعی

آغاز سال تحصیلی 1400ـ1399 از 15 شهریور

دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۱:۲۵ آغاز سال تحصیلی 1400ـ1399 از 15 شهریور

وزیر آموزش و پرورش به تشریح آغاز سال تحصیلی متناسب با شرایط مناطق از نظر کرونا از 15 شهریور پرداخت.

آغاز سال تحصیلی 1400ـ1399 از 15 شهریور

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز به صورت مجازی با خبرنگاران برگزار شد، ضمن تسلیت ایام، به تشریح چگونگی آغاز سال تحصیلی پرداخت و اظهار کرد: سال تحصیلی 1400ـ1399 از 15 شهریور آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: همیشه آغاز سال تحصیلی یک رویداد بزرگ فرهنگی است و جریان زندگی را متفاوت می‌کند و پدیده‌ای است که همه جامعه آن را حس می‌کند و امیدوارم امسال هم با همه دشواری‌ها و مشکلات، سال تحصیلی را با ارائه آموزش کامل به انجام برسانیم.

حاجی‌میرزایی اضافه کرد: اصولی مورد تأکید ماست که اصل اول، ارائه آموزش به همه است و هیچ دانش‌آموزی نباید از آموزش محروم شود و متعهد هستیم که آموزش را به همه دانش‌آموزان صرف نظر از شرایط، موقعیت و منطقه، ارائه کنیم.

وی افزود: تجریبات کشورهای مختلف را بررسی کردیم و در تمام دنیا اصل بر آموزش‌های حضوری است؛ امسال با سال گذشته، یک تفاوت اساسی در آموزش مجازی داریم و این است که سال گذشته، دانش‌آموزان دوسوم سال را در مدرسه طی کرده بودند و معلمان، دانش‌آموزان‌شان را می‌شناختند و امسال ما در آغاز سال تحصیلی، شرایط متفاوتی داریم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: اصل بعدی مراقبت از سلامت دانش‌آموزان است و سلامت و امنیت مانند آموزش حقی برای آنهاست و حداکثر مراقبت را خواهیم داشت و مدارس دقیقا بر اساس دستورالعمل‌ها فعالیت می‌کنند؛ دستورالعمل سلامت، دستورالعمل مشترک بین ما و خانواده است و باید خانواده با ما مشارکت داشته باشند.

وی به اصل فعال بودن مدرسه اشاره کرد و گفت: ارتباط بین مدرسه و خانواده بسیار بااهمیت است؛ در شرایط کرونا نیازمند مشارکت جدی‌تر خانواده‌ها هستیم و خانواده‌ها با حساسیت بیشتری امر آموزش فرزندان را تعقیب می‌کنند و به مدارس توصیه کردیم که برنامه آموزشی را برای خانواده‌ها تشریح کنند.

حاجی‌میرزایی ادامه داد: بسته به شرایط مناطق از نظر کرونا، کلاس‌های درس به صورت حضوری، مجازی و یا ترکیب حضوری و مجازی تشکیل می‌شود.

ادامه دارد

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا بنر م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن