اجتماعی

آیا آزمون سمپاد به درستی می تواند بچه های مستعد را شناسایی کند؟

شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۹ – ۰۹:۴۴ آیا آزمون سمپاد به درستی می تواند بچه های مستعد را شناسایی کند؟

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاههای متفاوتی درباره سمپاد وجود دارد گفت: آیا تستی که بچه ها را جدا می‌کند به درستی طراحی شده است؟ آیا این آزمون خودش ویژگی ها و حساسیت بالایی دارد و آیا به درستی می تواند بچه های مستعد را شناسایی کند؟

آیا آزمون سمپاد به درستی می تواند بچه های مستعد را شناسایی کند؟

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در برنامه پرسشگر، اظهار کرد: در کمیسیون آموزش یک رویکردی درباره نخبگان داریم و جلسات مفصلی برگزار شده ولی ویژه سمپاد هنوز کار خاصی نکرده ایم.

وی افزود: قطعا برنامه داریم و جلساتی خواهیم داشت و مسئولی به عنوان رابط مجلس و سازمان سمپاد معرفی خواهیم کرد.

منادی با بیان اینکه نگاههای متفاوتی درباره سمپاد وجود دارد گفت: آیا تستی که بچه ها را جدا میکند به درستی طراحی شده است؟ آیا این آزمون خودش ویژگی ها و حساسیت بالایی دارد و آیا به درستی می تواند بچه های مستعد را شناسایی کند؟ آیا بچه هایی نداریم که از چشم ما دور مانده باشند؟

رئیس کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انگیزش مهم است. بچه ها در این مدارس تک بعدی پرورش پیدا می کنند.

منادی درباره این موضوع که برخی سمپادی های ما در دوره کارشناسی رشته دیگری میخوانند و بعد برای مقطع ارشد به سمت علوم انسانی میروند گفت: نوبلیست هایی داریم که ریاضی خوانده اند و بعد دانشگاه به سمت علوم انسانی رفته اند. به عنوان مثال کم داریم کسی که اقتصاد انرژی بلد باشد. اینطور حرکت کردن مسیر درستی است که جواب خوبی می دهد.

انتهای پیام/

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن