اجتماعی

ابهام در حذف تعهد محضری برای 10 سال خدمت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ – ۰۰:۵۲ ابهام در حذف تعهد محضری برای 10 سال خدمت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

موضوع تعهد محضری رسمی مبنی بر 10 سال خدمت در محل جغرافیایی قبول شده در شرایط اختصاصی آزمون استخدامی امسال آموزش و پرورش حذف شده است که این موضوع ابهامات زیادی را ایجاد کرده است.

ابهام در حذف تعهد محضری برای 10 سال خدمت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

خبرگزاری فارس ـ گروه آموزش و پرورش: یکی از مشکلاتی که دستگاه تعلیم و تربیت با آن دست و پنجه نرم می‌کند، موضوع نیروی انسانی است؛ موضوعی که نه به امروز و فردا بلکه چندین و چند سال است که وزارت آموزش و پرورش با آن درگیر شده است.

کمبود معلم در مناطق محروم، روستاها و حاشیه شهرها و در مقابل آن، تراکم معلم در مراکز شهرها از دیگر مشکلات آموزش و پرورش بوده است؛ برخی افراد در زمان استخدام حاضر به کار کردن در مناطق محروم هستند اما بعد از چند سال کار در روستا و حتی گاهی کمتر از یکسال، به دنبال انتقالی می‌روند؛ در روند انتقال آموزش و پرورش قوانینی حاکم است اما همین قوانین نیز استثنائاتی دارد که موجب می‌شود در نهایت، درخواست‌های انتقالی‌ها به سرانجام برسد.

انجام انتقالی موجب می‌شود که از حضور معلم در مناطق محروم و روستاها کم شود و بر مراکز شهرها بیفزاید و از سوی دیگر آموزش و پرورش مجبور شود که از روش‌هایی مانند سرباز معلم و طرح خرید خدمات برای جبران کمبود معلم استفاده کند.

برای حل این مشکل، موضوع اخذ تعهد 10 ساله از معلمان برای منطقه ای که در هنگام قبولی انتخاب می‌کنند، مطرح شد. در دفترچه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در سال 98 این تعهد وجود دارد.

اما در دفترچه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در سال جاری این بند حذف شده است و این سوال را ایجاد کرده است که آیا دیگر آموزش و پرورش مشکلی برای نقل و انتقال ندارد؟

انتهای پیام/

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن