اجتماعی

اجازه سیاه‌نمایی به افرادمعلوم الحال را نمی‌دهیم/انتشار تصاویرحوادث تشویش اذهان است نه تنویرافکار!

شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ – ۱۹:۱۷ اجازه سیاه‌نمایی به افرادمعلوم الحال را نمی‌دهیم/انتشار تصاویرحوادث تشویش اذهان است نه تنویرافکار!

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: پلیس اجازه نخواهد داد برخی افراد معلوم الحال که درصدد سیاه نمایی هستند امنیت و آرامش مردم را خدشه‌دار کنند.

اجازه سیاه‌نمایی به افرادمعلوم الحال را نمی‌دهیم/انتشار تصاویرحوادث تشویش اذهان است نه تنویرافکار!

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی پایتخت در یادداشتی با موضوع «تنویر افکار عمومی یا تشویش اذهان عمومی» آورده است: انتشار برخی تصاویر حوادث در فضای مجازی که موجب مکدر شدن بیننده آن می شود بیش از آنکه موجب تنویر افکار عمومی شود موجب تشویش اذهان عمومی شده و احساس امنیت را در جامعه تضعیف می کند.

امنیت، در حقیقت مهمترین، اساسی ترین و راهبردی ترین و اساسی ترین موضوعی است که حتی اگر خدشه ای برآن وارد شود در واقعه به مثابه ثلمه ای جبران ناپذیر است که شاید هرگز قابل جبران و تلافی کردن نباشد.

امنیت، یعنی در امن و امان بودن چه در بعد روانی و چه در بعد حقیقی و جسمانی و تنها در شرایطی می توان انتظار پیشرفت، ترقی، ارتقا و در یک کلمه بهتر شدن را در همه زمینه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، علمی و … داشت که امنیت پایدار و با ثباتی داشته باشیم در غیر این صورت باید اطمینان داشت که در نبودن امنیت هیچ سرانجام و فرجام خوش آیندی را نمی توان انتظار داشت.

امروز ایران اسلامی با تلاش و مجاهدت های پیدا و پنهان بزرگ مردانی چون شهید قاسم سلیمانی و فخری زاده ها و … از امنیتی مثال زدنی و تحسین کننده برخوردار است، امنیتی مطلوب که در سایه این مهم شاهد پیشرفت های علمی ، سیاسی و … هستیم.

نباید فراموش کرد که امنیت گوهر گران بهایی است که باید با دقت و حساسیت بالایی در حفظ و نگهداری آن تلاش نماییم و عنصری با ارزش و حیاتی است که همگان باید در حفظ و نگهداری آن اهتمام لازم را داشته باشند.

از این رو همه باید به سهم و زعم خود تلاش نماییم که این مهم را با تمام وجود قدر بدانیم و آن را پاس بداریم و اجازه ندهیم مغرضان، بدخواهان، دشمنان و مزدوران آنها به بهانه های واهی و از سر کینه توزی و عداوت خدشه و آسیبی به امنیت و احساس امنیت ما وارد نمایند.

در واقع همه ما بر یک کشتی سوار هستیم که اگر خدای نکرده آسیبی به امنیت و سلامت این کشتی وارد شود در واقع لطمه و آسیب آن متوجه همگان خواهد شد و این گونه نیست که از این شکست و آسیب تنها برخی افراد متضرر شوند.

به عنوان نمونه می توان به شرایط و احوالات نامناسب کشور سوریه اشاره داشت که با دسیسه دشمنان و در راس آن آمریکای جهانخوار چگونه امنیت این کشور دچار چالش شده است و چگونه همه چیز آن مختل شد و جای جای این کشور زیبا به ویرانه و تلی از خاک و خاکستر تبدیل شد و سالها زمان خواهد برد تا این کشور دوباره روی آبادی و عمران را به خود ببیند و مردم این کشور امنیت را از عمق جان خود احساس نمایند چرا که جنایت ها و کشتار داعشیان شیطان صفت به راحتی از ذهن آنها خارج نخواهد شد.

امروز علیرغم دشمنی های دشمنان قسم خورده ما از جمله آمریکا که در حقیقت شیطان بزرگ است و همواره در صدد ایجاد شرارت و شیطنت در سایر بلاد جهان از جمله ایران اسلامی است و همچنین ایادی دست نشانده او یعنی آل سقوط در منطقه غرب آسیا، کشور عزیزمان از امنیت مطلوب و تحسین برانگیزی برخوردار است که نباید اجازه بدهیم که حتی کوچک ترین خدشه ای به ارکان و پایه های آن وارد شود که اگر خدای نکرده آسیبی به این مهم وارد شود، تر و خشک با هم سوخته خواهد شد همانگونه که جنود الشیطان( داعش) در کشور های سوریه و … چه جنایت های را رقم زدند که شاید هرگز از ذهن تاریخ زدوده نشود.

این روزها شاهد انتشار برخی تصاویر حوادث در فضای مجازی هستیم که موجب مکدر شدن بیننده آن می شود.

قطعا انتشار این گونه تصاویر بیش از آنکه موجب تنویر افکار عمومی شود موجب تشویش اذهان عمومی است و احساس امنیت جامعه را تضعیف می کند و احساس ناامنی را ترویج و تکثیر می کند هر چند که قاطبه این تصاویر مربوط به گذشته دور یا نزدیک هستند که متهمان آنها نیز دستگیر و محاکمه شده اند ولی به هر ترتیب انگیزه‌ منتشرکنندگان این گونه تصاویر صرفا نشان دادن تصویری سیاه و سیاه نمایی امنیت موجود جامعه است .

نیروی انتظامی با اقتدار از امنیت و آرامش حقیقی و مجازی شهروندان دفاع خواهد کرد و اجازه نخواهد داد برخی افراد معلوم الحال که در صدد سیاه نمایی هستند امنیت و آرامش مردم را خدشه دار کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن