اقتصادی

اجرای برنامه اقدام FATF خودتحریمی است/ تلاش آمریکا برای بستن روزنه‌های دور زدن تحریم‌ها

جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۹ – ۰۴:۵۳ اجرای برنامه اقدام FATF خودتحریمی است/ تلاش آمریکا برای بستن روزنه‌های دور زدن تحریم‌ها

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه اجرای برنامه اقدام FATA خودتحریمی است، گفت: پیاده‌سازی توصیه‌های FATF یعنی آدرس مسیرهای که به واسطه آن تحریم ها را دور می زنیم را میخواهیم به امریکا بدهیم.

اجرای برنامه اقدام FATF خودتحریمی است/ تلاش آمریکا برای بستن روزنه‌های دور زدن تحریم‌ها

حسین رئیسی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزرای فارس درباره عدم اجرای توصیه‌های FATF برای ایران گفت: اهداف آمریکا از تلاش برای عضویت ایران در کنوانسیون‌های پالرمو و تامین مالی تروریسم کاملا مشخص است. مهم‌ترین هدف آن‌ها این است که روزنه‌هایی که ایران به وسیله آن‌ها ارز کشور را تأمین می کند و تحریم‌ها را دور می زند را میخواهند شناسایی کنند.

وی افزود: درحال حاضر بانک‌ها، نهادهای مالی و صرافی‌های در کشورهای منطقه وجود دارند که در رفع تحریم‌های بانکی و مالی به ایران کمک می کنند. پیاده‌سازی توصیه‌های FATF، معرفی کردن آن‌ها به کشورهای غربی ازجمله امریکا است. به عبارتی، آدرس مسیرهای که به واسطه آن تحریم ها را دور می زنیم را میخواهیم به امریکا بدهیم.

رئیسی در ادامه تصریح کرد: اجرای برنامه اقدام FATA خودتحریمی است. متأسفانه در داخل هستند کسانی که اصرار دارند بر این موضوع و همانطور که برجام را به کشور تحمیل کردند احساس می‌کنند این را اگر مثلاً به تصویب برسانند، شاید مشکلات آن‌ها حل بشود. قطعاً این‌گونه نخواهد بود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: اجرای برنامه اقدام FATA فروش نفت ایران را هم با مشکلاتی مواجه خواهد کرد. درحال حاضر فروش نفت کشور دارای روند افزایشی بوده که دلیل آن غیرشفاف بودن کانال‌های فروش نفت ایران است. اجرای برنامه اقدام FATF دادن آدرس خریداران نفت ایران به آمریکا می‌باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن