اجتماعی

اخذ وجه برای کلاس فوق‌ برنامه در فصل ثبت‌نام مدارس ممنوع است

سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۸:۴۲ اخذ وجه برای کلاس فوق‌ برنامه در فصل ثبت‌نام مدارس ممنوع است

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت آموزش و پرورش گفت: اخذ وجه به عنوان هزینه کلاس فوق‌برنامه در زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی و غیردولتی تخلف محسوب می‌شود و ممنوع است.

اخذ وجه برای کلاس فوق‌ برنامه در فصل ثبت‌نام مدارس ممنوع است

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، زهرا مظفر مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت آموزش و پرورش، در یک برنامه خبری اظهار کرد: اخذ وجه به عنوان هزینه کلاس فوق‌برنامه در حال حاضر در مدارس دولتی و غیردولتی تخلف محسوب می‌شود و ممنوع است.

وی ادامه داد: کلاس‌های فوق‌برنامه در مدارس خاص مانند سمپاد، نمونه دولتی، هیأت امنایی باید از مهر به بعد انجام شود و مدارس حق دریافتی وجهی به عنوان کلاس فوق برنامه ندارند.

مظفر تصریح کرد: همچنین در مدارس غیردولتی نیز با توجه شرایط سال جاری، تنها در هنگام ثبت‌نام باید شهریه مصوب از والدین دریافت شود و اجازه دریافت وجه دیگر شامل شهریه فعالیت‌های فوق‌برنامه و… از خانواده‌ها داده نشده است.

وی اضافه کرد: اولیای دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به سامانه شکایت آموزش و پرورش، به آدرس SHEKAYAT.MEDU.IR شکایت خود را ثبت کنند و ظرف 7 تا 10 روز به آن رسیدگی می‌شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت آموزش و پرورش، افزود: در سامانه شکایت آموزش و پرورش 3 لینک وجود دارد که لینک اول ثبت شکایت، لینک دوم، گزارش‌های مردمی و لینک سوم، نظارت‌ همگانی بر روند ثبت‌نام است؛ در ثبت شکایت، همانطور که اشاره شد، بین 7 تا 10 روز رسیدگی شده و به خانواده‌ها اعلام می‌شود، اما در گزارش‌های مردمی نیازی به ثبت هویت نیست و به صورت روزانه، موضوعات رصد می‌شود و با مدیران در میان گذاشته می‌شود.

وی ادامه داد: در بخش نظارت همگانی بر روند ثبت‌نام، یک فرم 7 شاخصی طراحی کردیم که یکی از شاخص‌ها درباره دریافت وجه به جز وجوه بیمه و کتاب درسی در زمان ثبت‌نام است که گزارش آن را نیز پیگیری و برخورد می‌کنیم.

مظفر درباره کلاس‌های مجازی و اخذ هزینه از والدین نیز گفت: با توجه به مصوبات ستاد کرونا، تشخیص برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی یا حضوری اعلام می‌شود و در حال حاضر و در زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس، نباید اخذ وجهی بابت کلاس‌های مجازی دریافت شود و بعد از زمان ثبت‌نام با رضایت والدین و کاملاً اختیاری باید باشد.

وی در خصوص گلایه‌هایی از عدم عودت شهریه اضافی مدارس غیردولتی در سال گذشته، گفت: بخشنامه‌ای در خرداد به سراسر کشور ابلاغ کردیم که هرگونه خدمات که به دانش‌آموزان ارائه نشده است اعم از درسی، فوق برنامه چه در مدارس دولتی و غیردولتی توسط مدیران مدرسه در شورای مدرسه محاسبه شده و به والدین عودت دهند و اگر این مورد انجام نشده است، همانطور که اعلام کرده‌ام، در سامانه شکایت ثبت کنند تا پیگیری کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن