اجتماعی

ارائه بیش از ۲ میلیون خدمت حقوقی رایگان از سوی مرکز وکلای قوه قضائیه به شهروندان

دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ – ۰۳:۴۳ ارائه بیش از ۲ میلیون خدمت حقوقی رایگان از سوی مرکز وکلای قوه قضائیه به شهروندان

۳۱ هزار وکیل مرکز وکلای قوه قضائیه طی دو سال گذشته بیش از ۲ میلیون خدمت حقوقی بدون مابه ازای مالی به شهروندان ارائه کردند.

ارائه بیش از ۲ میلیون خدمت حقوقی رایگان از سوی مرکز وکلای قوه قضائیه به شهروندان

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزاری فارس، مطابق آمار منتشر شده از کمیسیون معاضدت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به تفکیک استان ها، ۳۱ هزار وکیل مرکز وکلا طی دو سال گذشته بیش از ۲ میلیون خدمت حقوقی به شهروندان ایرانی ارائه کردند که بدون مابه ازای مالی بوده است.

تعداد پرونده‌های تسخیری انجام شده در سال ۹۸ و نه ماهه سال ۹۹ در کل کشور به ترتیب ۲۹ هزار و ۶۴۵ و ۱۸ هزار و ۹۶۴ فقره بوده است. همچنین در سال ۹۸ تعداد ۱۱ هزار و دو پرونده کاری معاضدتی و در ۹ ماهه ابتدایی سال ۹۹ نیز ۷۳۶۹ پرونده کاری معاضدتی توسط وکلای مرکز وکلا انجام شده است.

آمار چند صد هزار نفری مشاوره‌های تلفنی توسط اعضای مرکز وکلا از همه قابل توجه است. در سال ۹۸ تعداد یک میلیون و ۳۸۴ هزار و ۱۴۴ و در ۹ ماهه ابتدایی سال ۹۹ نیز تعداد ۶۲۶ هزار و ۱۸۲ مشاوره قضایی تلفنی از سوی وکلای مرکز انجام شده است.

علاوه بر این از ابتدای سال تا آبان ماه، یک میلیون و ۴۷۶ هزار و ۵۰۸ تماس تلفنی با سامانه ۱۲۹ صورت پذیرفته است که در این رابطه و در مجموع ۴۵۰ هزار و ۲۴۳ دقیقه پاسخ از سوی متخصصان حقوقی به متقاضیان ارائه است. مرکز تماس ۱۲۹ برای شهروندان تهرانی و مرکز تماس ۰۲۱۴۱۸۰۱ برای سایر هموطنان از سراسر کشور به ارائه خدمات مشاور‌های حقوقی میپردازد.

۳۱ هزار وکیل مرکز در حال ارایه خدمات معاضدتی به مردم کشور هستند. مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه انجام تکالیف اجتماعی را جزء مسئولیت اجتماعی خود دانسته و سرافراز است که در عرضه خدمات معاضدتی پیشرو است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن