اقتصادی

اروپا به اعمال تعرفه کالا از سوی آمریکا هشدار داد

پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۸:۴۴ اروپا به اعمال تعرفه کالا از سوی آمریکا هشدار داد

چند کشور اروپایی در واکنش به اعمال تعرفه از سوی آمریکا بر روی ایرباس و دیگر محصولات اروپایی هشدار دادند و خواستار لغو هر چه زودتر این تعرفه‌ها شدند.

اروپا به اعمال تعرفه کالا از سوی آمریکا هشدار داد

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، واشنگتن تعرفه‌های تلافی‌جویانه‌ای را برای واردات ایرباس با ادعای نقض قانون سازمان تجارت جهانی درنظر گرفته است این در حالی است که اروپایی‌ها چنین اعتقادی ندارند و معتقدند که هیچ نقض قانونی صورت نگرفته است. شرکت ایرباس از اروپا خواسته تا به این اقدام آمریکا پاسخ دهند.

رئیس ماراتو وزیر تجارت اسپانیا گفته است که آمریکا باید تعرفه‌هایی که برای اتحادیه اروپا درنظر گرفته بردارد، چرا که تمام اقدامات این اتحادیه مطابق با قوانین تجارت جهانی است.

همچنین وزیر تجارت انگلیس هم به واشنگتن درباره این تعرفه‌ها هشدار داده و گفته است باید این موانع تجاری برداشته شود.

الیزابت تراس همچنین تأکید کرده که وضع چنین تعرفه‌هایی منجر به تضعیف صنعت هواپیماسازی و معیشت کشورها خواهد شد.

این واکنش ها پس از آنکه روز چهارشنبه واشنگتن اعلام کرد که تعرفه 15 درصدی برای واردات ایرباس و همچنین 25 درصد برای سایر کالاهای اروپایی اعمال می‌کند صورت گرفته است.

در سال 2004 آمریکا ازکشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه و اسپانیا به دلیل ارائه یارانه بیشتر برای ایرباس شکایت کرد و در نتیجه در سال 2019 سازمان تجارت جهانی به آمریکا اجازه داد تا معادل 7.5 میلیارد دلار تعرفه برای کالای آن کشورها درنظر بگیرد و این تعرفه‌ها روی محصولات صنعتی و کشاورزی اروپایی از جمله پنیر، مشروبات الکلی و… بسته شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن