اجتماعی

اطلاعیه وزارت کار درباره پرداخت‌های نقدی مؤسسات خیریه

پنجشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۲:۱۳ اطلاعیه وزارت کار درباره پرداخت‌های نقدی مؤسسات خیریه

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: تمامی موسسات خیریه خصوصی و مردم‌ نهاد کشور در سطح ملی یا استانی موظف هستند، پرداخت‌های نقدی خود به افراد حقیقی را صرفاً از طریق حواله‌های الکترونیک ساتنا و پایا انجام دهند.

اطلاعیه وزارت کار درباره پرداخت‌های نقدی مؤسسات خیریه

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: در اجرای بند (ح) تبصره(۱۷) قانون بودجه ۱۳۹۹ کل کشور و به منظور شفافیت بیشتر، تمامی موسسات خیریه خصوصی و مردم‌ نهاد کشور در سطح ملی یا استانی موظف هستند، پرداخت‌های نقدی خود به افراد حقیقی را صرفاً از طریق حواله‌های الکترونیک ساتنا و پایا انجام دهند و در قسمت «بابت» این حواله‌ها کد «شناسه پرداخت» را درج کنند.

عدم رعایت این موارد در پرداخت‌های نقدی بر اساس این قانون، سبب عدم بهره‌مندی موسسات خیریه از معافیت مالیاتی در زمینه کمک‌های نقدی پرداختی خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است: شناسه پرداخت مربوط به هر کمک نقدی به هر شخص حقیقی، کدی ۲۴ رقمی است که سه رقم نخست آن عدد ۱۱۰ است، ارقام چهارم تا چهاردهم را ارقام شناسه ملی یازده رقمی موسسه تشکیل می‌دهد و ارقام پانزدهم تا بیست و چهارم (بدون صفر) شماره تلفن همراه مدیرعامل مؤسسه خیریه خواهد بود.

نمونه‌ای از شناسه پرداخت درج شده در حواله الکترونیک پرداخت کمک نقدی از سوی یکی از موسسات خیریه کشور به صورت زیر است:

بر اساس این اطلاعیه، به منظور شناسایی مشکلات احتمالی این فرآیند تا پایان شهریورماه ۱۳۹۹ این رویه به صورت آزمایشی انجام خواهد شد.

در این اطلاعیه تاکید شده است: چنانچه مؤسسات خیریه با مشکلی در این فرآیند مواجه شوند می‌توانند، مشکلات را برای بررسی و رفع آن به پست الکترونیکی [email protected] اعلام کنند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن