اقتصادی

افزایش درآمد پروازهای داخلی/69 درصد درآمد سال 98 فرودگاه‌ها از پرواز عبوری بود

چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ – ۱۱:۲۴ افزایش درآمد پروازهای داخلی/69 درصد درآمد سال 98 فرودگاه‌ها از پرواز عبوری بود

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه 69 درصد کل درآمد سال 98 شرکت فرودگاه ها از پروازهای عبوری بود، از افزایش درآمدهای پروازهای داخلی ایران گفت.

افزایش درآمد پروازهای داخلی/69 درصد درآمد سال 98 فرودگاه‌ها از پرواز عبوری بود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری در نشست ویدیوکنفرانس توجیه و بررسی روند استقرار سامانه یکپارچه فروش کالا و خدمات در سطح فرودگاه ها که با حضور مدیران کل 11 فرودگاه پرتردد کشور شامل مهرآباد، مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، اهواز، بندرعباس، بوشهر، کرمان، زاهدان و یزد، برگزار شد، عنوان کرد: بر اساس عملکرد سال 98، از کل درآمدهای شرکت، 90 درصد هوانوردی و 10 درصد غیرهوانوردی بوده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در سطح استاندارد دنیا 55 درصد درآمدها هوانوردی و 45 درصد غیرهوانوردی است و ما با نُرم جهانی فاصله داریم.

وی با اشاره به اینکه با بحران کرونا درآمدهای هوانوردی و فرودگاهی کاهش یافت، عنوان کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده در صنعت هوانوردی کشور سال 2023 شاهد بازگشت تعداد پروازهای بین‌المللی به سطح سال 2019 خواهیم بود، همچنین در ماه‌های اخیر در حوزه پروازهای داخلی شاهد روند افزایشی بالاتر از استاندارد خواهیم بود.

امیرمکری با اشاره به اینکه 69 درصد کل درآمد سال 98 شرکت فرودگاه ها از پروازهای عبوری بوده است، گفت: عمده کاهش درآمد ما پس از بحران کرونا در حوزه پروازهای عبوری بوده و باید برای تقویت درآمدهای داخلی و غیر هوانوردی تلاش شود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با تاکید بر حساسیت شفافیت در حوزه درآمد اماکن فرودگاهی عنوان کرد: با تدوین نظام نامه ایجاد رقابت و حاکم سازی ضوابط در واگذاری اماکن فرودگاهی به صورت روال در جریان است.

وی همچنین بر نظارت هرچه بیشتر بر عملکرد بهره برداران اماکن فرودگاهی و دریافت حقوق شرکت از این محل تاکید کرد و گفت: متاسفانه در تعدادی از فرودگاه ها جدیت کافی برای دریافت و وصول مطالبات شرکت از این محل وجود ندارد.

امیرمکری گفت: باید بهره بردارانی که ضوابط مربوط را به خوبی رعایت می کنند مورد حمایت ویژه قرار گیرند چراکه حضور آنان در افزایش درآمدهای غیر هوانوردی شرکت موثر بوده است. همچنین باید برخورد قانونی با متخلفان و بهره بردارانی که تعهدات مالی را در قبال فرودگاه ها انجام نمی‌دهند نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی عنوان کرد: با توجه به شرایط فعلی می توان خوشبین بود که تا پایان سال، 50 درصد درآمدهای شرکت تحقق یابد و باید برای افزایش درآمدها و مدیریت در هزینه های جاری تلاش شود.

امیرمکری با اشاره به پروژه استقرار سامانه یکپارچه فروش کالا و خدمات گفت: این پروژه پیش از این در فرودگاه اصفهان کلید خورده و نتایج مثبتی داشته است و اکنون با تغییر روش در حال اجرای کامل تر این پروژه در 11 فرودگاه هستیم.

وی با اشاره به اینکه استقرار این سامانه به شفافیت در درآمدهای اماکن فرودگاهی و نظارت بر عملکرد بهره برداران کمک می‌کند، همکاری هرچه بیشتر مدیران فرودگاهی را برای به سرانجام رسیدن پروژه در زمان مقرر خواستار شد.

در این مراسم همچنین علی رستمی، عضو هیات مدیره و راهبر حوزه معاونت برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی در سخنانی ضمن ابراز خرسندی از اجرای این پروژه بر ضرورت مدیریت در هزینه‌ها و وصول به موقع مطالبات سال‌های گذشته و مطالبات امسال تاکید کرد.

حمیدرضا سیدی، معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی نیز در سخنانی عنوان کرد: سامانه یکپارچه فروش کالا و خدمات به کنترل و مدیریت قراردادها و وصول به موقع مطالبات در راستای شفافیت سازی کمک می‌کند.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن