اقتصادی

افزایش یک درصد تردد جاده‌ای برابر با رشد 1.9 درصدی مبتلایان به کرونا/ کدام جاده‌ها روزهای آینده شلوغند؟

سه‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۰:۱۴ افزایش یک درصد تردد جاده‌ای برابر با رشد 1.9 درصدی مبتلایان به کرونا/ کدام جاده‌ها روزهای آینده شلوغند؟

طبق بررسی های انجام شده، با افزایش یک درصد در تردد جاده ای، حدود 1.9 درصد افزایش در مبتلایان به کرونا رخ می‌دهد، بنابراین حذف سفرهای غیر ضروری در کاهش آمار ابتلا به کرونا بسیار موثر است.

افزایش یک درصد تردد جاده‌ای برابر با رشد 1.9 درصدی مبتلایان به کرونا/ کدام جاده‌ها روزهای آینده شلوغند؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس بررسی تغییرات تعداد مبتلایان روزانه به کرونا و میزان تردد برون شهری از ابتدای سال 99 تا پایان مرداد ماه نشان می‌دهد که ارتباط مستقیمی بین افزایش تعداد مبتلایان کرونا و افزایش تردد وجود دارد به طوری که با افزایش 1 درصد در تردد، حدود 1.9 درصد افزایش در مبتلایان به کرونا رخ می‌دهد، بنابراین حذف سفرهای غیر ضروری در کاهش آمار ابتلا بسیار موثر است.

* کاهش 22 درصدی تردد جاده ای در 5 ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال

میزان تردد در 5 ماهه اول سال 99، عدد 242 میلیون تردد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد کاهش و نسبت به مدت مشابه سال 97، عدد 18 درصد کاهش پیدا کرده هست، این کاهش تردد به دلیل تأثیرگذاری شیوع کرونا بوده است.

* پیش بینی افزایش 9 درصدی تردد در ایام عزای حسینی نسبت به تعطیلات 15 تا 18 مرداد

در آخرین تعطیلات مردادماه (15- 18 مردادماه) حدود 1.9 میلیون تردد بین استانی وجود داشته است که نسبت به میانگین ماهانه حدود 7 درصد افزایش داشته است.

در پیش بینی وضعیت تردد در بازه زمانی 5 شهریور تا 9 شهریورماه 99 که بررسی های آن از سوی مرکز مدیریت راه ها مطالعه شده است، پیش بینی می شود با توجه به تعطیلات 4 روزه (5 تا 9 شهریورماه) به طور متوسط 2 میلیون تردد در این بازه در سطح کشور صورت گیرد که نسبت به میانگین تردد هفته گذشته حدود 9 درصد افزایش داشته باشد.

* پیش بینی انجام بیشترین تردد در روزهای 5 و 10 شهریور

همچنین پیش‌بینی می‌شود اوج تردد رفت برای روز چهارشنبه 5 شهریور از ساعت 15 تا 21 و اوج برگشت برای بازه زمانی 17 تا 22 روز یکشنبه 9 شهریور و ساعت 6-8 روز دوشنبه 10 شهریور باشد.

* مازندران و اصفهان پرمتقاضی ترین استان ها در ایام پیشِ رو

پیش بینی استان‌های با بیشترین انباشت به ترتیب مازندران (80 هزار وسیله نقلیه)، اصفهان (54 هزار وسیله نقلیه)، خراسان رضوی (26 هزار وسیله نقلیه) و آذربایجان‌ شرقی(26 هزار وسیله نقلیه) خواهد بود.

* بیشترین خروجی از استان تهران و البرز با حدود 240 هزار وسیله نقلیه

همچنین پیش‌بینی می‌شود بیشترین خروجی از استان تهران و البرز با حدود 240 هزار وسیله نقلیه با مقاصد استان‌های مازندران، گیلان، اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان‌شرقی در این ایام صورت گیرد.

* در ایام تعطیلات پیشِ رو کدام جاده ها و چه ساعاتی پرترافیک تر خواهند بود؟

پیش‌بینی می‌شود در روز چهارشنبه 5 شهریور محورهای تهران-کرج و کرج-قزوین از ساعت 15 تا 21 در محدوده قبل از پل کلاک تا گلشهر ترافیک سنگین خواهد بود.

همچنین برای مسیر برگشت از گلشهر تا محدوده پل کلاک در روز یکشنبه 9 شهریور از ساعت 15 تا 22 ترافیک سنگین خواهد بود.

طبق جداول مطالعاتی مرکز مدیریت راه ها، در محور کرج- چالوس روز چهارشنبه 5 شهریور از ساعت 15 تا 21 از محدوده شهرستانک تا چالوس تردد به کندی صورت خواهد گرفت.

همچنین در محور آزادراه تهران-شمال نیز در روز چهارشنبه از ساعت 15 تا 21 ترافیک نیمه‌سنگین خواهد بود.

برای مسیر برگشت نیز برای روز یکشنبه 9 شهریور از ساعت 16 تا 22 ترافیک در محور چالوس- کرج قبل از دوراهی ورودی آزادراه به سمت تهران ترافیک سنگین خواهد بود.

برای محور آزادراه قزوین-رشت به ویژه مقطع لوشان تا رودبار از اواخر روز چهارشنبه 5 شهریورماه ترافیک نیمه سنگین خواهد بود، ساعت اوج بازگشت محور آزادراه رشت – قزوین نیز روز یکشنبه ساعت 15 تا 20 در محدوده لوشان تا رودبار با ترافیک نیمه سنگین پیش‌بینی می‌شود.

برای محور فیروزکوه (رودهن- دماوند) برای روز چهارشنبه 5 شهریورماه از ساعت 17 تا 24 ترافیک نیمه سنگین خواهد بود، همچنین وضعیت ترافیک برای محور فیروزکوه (دماوند-رودهن) روز یکشنبه 9 شهریورماه از ساعت 14 تا 20 نیمه سنگین خواهد بود.

برای محور هراز (رودهن-آمل) روز چهارشنبه5 شهریورماه از ساعت 16 تا 21 به ویژه در مقطع پلور به گزنک ترافیک نیمه سنگین خواهد بود، محور برگشت (آمل-رودهن) روز یکشنبه 9 از ساعت 17 تا 22 محدوده گزنک تا رودهن ترافیک نیمه‌سنگین خواهد بود.

محور تهران-قم روز چهارشنبه 5 شهریورماه از ساعت 16 تا 21 ترافیک نیمه سنگین خواهد بود و برای محور برگشت نیز از ساعت 17 تا 22 روز 9 شهریور ترافیک نیمه سنگین خواهد بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا بنر م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن