سیاسی

امیر حیدری: جمعیت زیربنای توسعه و از مولفه‌های راهبردی قدرت است

دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ – ۱۳:۵۲ امیر حیدری: جمعیت زیربنای توسعه و از مولفه‌های راهبردی قدرت است

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر این که جمعیت زیربنای توسعه و حرکت به طرف رشد و تعالی است، گفت: در هر جامعه ای موضوع جمعیت از مولفه های مهم و راهبردی قدرت است.

امیر حیدری: جمعیت زیربنای توسعه و از مولفه‌های راهبردی قدرت است

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ کیومرث حیدری روز دوشنبه در اولین جشنواره حضرت علی اصغر با موضوع تحکیم بنیان خانواده و توجه به فرزند آوری افزود: در هر جامعه‌ای موضوع جمعیت یکی از مولفه‌های مهم و راهبردی قدرت است. عاملی مهمی که کشورهای کوچک را در ذهن متبادر می کند جمعیت است. جمعیت به خودی خود صرفنظر از مونث و مذکر بودن خود واژه جمعیت از مولفه های قدرت است که در نظام جهانی شناخته شده است.

وی با بیان این که ایران کشورپهناوری است گفت: کشوری است که دارای پتانسیل‌های مهم اقتصادی و قابلیت‌های بی نظیر است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه با اشاره به بحث بنیان خانواده و توجه به فرزند آوری افزود: دغدغه رهبر معظم انقلاب که بارها به آن تاکید فرموده اند پیرشدن کشور از حیث جمعیت است و تاکنون ایشان 42 مرتبه در سخنرانی های خود به موضوع پیرشدن جمعیت و موضوع مهم فرزندآوری تاکید کرده‌اند.

امیرحیدری با تاکید بر این که جمعیت زیربنای توسعه و حرکت به طرف رشد و تعالی است گفت: جمعیت کشوری اگر زیاد شود یعنی همه مولفه های توسعه و پیشرفت در زمینه های مختلف شکوفا می شود و باعث قدرت کشور می شود چرا که قوی شدن یک کشور بدون زیاد شدن جمعیت امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به کشورهای کوچک گفت: هر چقدر هم که این کشورها قدرت پیدا کنند در مقابل کشور پرجمعیت و قوی حرفی برای زدن ندارند بنابراین یکی از ابزارهای اقتدار و قدرت جمعیت است که رهبر معظم انقلاب بارها به آن اشاره کردند و دغدغه اصلی ایشان است که جمعیت کشور باید زیاد شود.

امیرحیدری با بیان این که در نیروی زمینی اصل بر ولایت محوری است گفت: این ولایت محوری به معنی آن است که تمام سرمایه های معنوی و مادی نیروی زمینی باید در مسیر تحقق و اعتلای بیانات رهبر معظم انقلاب به کار گرفته شود.

وی با بیان این که یکی از تاکیدات رهبری بحث فرزندآوری است افزود: بر این اساس ما در نیروی زمینی برای تحقق این تاکید رهبری طرح لبیک 24 را با موضوع تحکیم بنیان خانواده و توجه به فرزندآوری شروع کردیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: ما در سه مرحله این طرح را اجرا می کنیم که ابتدا در زمینه ازدواج آسان ، دوم فرزندآوری بحث تشویق و حمایت را داریم و در مرحله سوم هم تا پایان شیرخوارگی خانواده را مورد حمایت قرار می دهیم.

امیرحیدری یادآور شد: برای هر فرزندی که به دنیا آمد ماهانه 350 هزارتومان به مدت 2 سال جهت حمایت به حساب سرپرست خانوار واریز می شود.

وی در ادامه به بحث درمان ناباروری خانواده‌ها در نیروی زمینی ارتش اشاره کرد و گفت: باید به این موضوع توجه شود و مشکلاتی که در زمینه است را برطرف کنیم. بر این اساس امروز نیروی زمینی یگان به یگان مراجع می شود و خانواده‌هایی که مشکل ناباروری یا حتی مریضی‌های دیگر دارند را شناسایی کرده و در جهت درمان آنها کمک می کنیم.

وی ضمن تشکر از مجموعه بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش افزود: این مجموعه در این مسیر تا امروز ما را یاری کردند.
اولین جشنواره حضرت علی اصغر با موضوع تحکیم بنیان خانواده و توجه به فرزند‌آوری صبح امروز در مجموعه ستاد نزاجا ارتش با حضور امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن