فرهنگ و هنر

انتشار ۹۰۰ عنوان کتاب کودک توسط «به نشر»

تولید ۱۲ عنوان کتاب صوتی با موضوع رضوی توسط به نشر

مدیرعامل به نشر با اعلام اینکه گروه کودک و نوجوان این انتشارات از سال ۱۳۷۷ با عنوان کتاب های پروانه فعالیت خود را آغاز کرده است گفت: ۹۰۰ عنوان کتاب ویژه کودک توسط این انتشارات منتشر شده است.

به گزارش مشرق، حسین سعیدی افزود: در این مدت در مجموع در دو حوزه کودک و نوجوان بالغ بر ۱۰۶۷ عنوان کتاب با تیراژی بالغ 3 میلیون و 500 هزار نسخه تنها در چاپ اول منتشر شده است.

وی با بیان اینکه این آمار با لحاظ تجدید چاپ های صورت گرفته به بیش از 2500 عنوان با تیراژی بالای 8 میلیون نسخه می رسد، خاطرنشان کرد: آثار همچون قصه ما مثل شد از محمد میرکیانی ، اعترافات غلامان ازحمید رضا شاه آبادی، ماه غریب من از مجید ملامحمدی، کبوترها و آهوها از سید احمد میرزاده و قصه های شیرین از زندگی معصومین(ع) از مسلم ناصری جزو پرتیراژترین آثار حوزه کودک و نوجوان این انتشارات هستند.

سعیدی با اشاره به اینکه گروه کودک و نوجوان این انتشارات با بیش از 200 مولف و 190 تصویرگر همکاری داشته و دارد، اضافه کرد: نویسندگان شاخصی همچون مصطفی خرامان، ابراهیم حسن بیگی ، حمید رضا شاه آبادی، خسروباباخانی ، عزت الله الوندی ، علی محمد مودب ، غلامرضا حیدری ابهری، فریباکلهر، کلر ژوبرت ، محمد حسین صلواتیان ، محمود پوروهاب، محمود حکیمی، مرتضی خسرونژاد، مصطفی رحماندوست ، ناصر کشاورز ، نقی سلیمانی و محمد رضاسرشار در این انتشارات دارای اثر هستند.

مدیرعامل «به نشر» همچنین با اشاره به جوایز پرتعدادی که آثار حوزه کودک و نوجوان این انتشارات طی این سالها در جشنواره های مختلف کسب کرده است، گفت: بیش از ۹۰ اثر از کتاب های پروانه تاکنون موفق به کسب جایزه شدند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲ اثر از «به نشر» در سال های مختلف به عنوان برگزیده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده اند، گفت: کتاب های قصه ما مثل شد و کوله پشتی ات کجاست موفق به دریافت این نشان ارزشمند شده اند.

ناشر برگزیده کودک و نوجوان

سعیدی همچنین با اعلام اینکه به نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) در سال 1398 به عنوان ناشر برگزیده کودک و نوجوان معرفی شد، خاطرنشان کرد: در سال های 98 و 99 بصورت مستمر دو اثر «باید تو را پیدا کنم» و « هزار و شصت و پانصد» در دوره های هفدهم و هجدهم جشنواره قلم زرین برگزیده شدند.

وی ادامه داد: همچنین در سال های 97 و 98 حدود 20 عنوان از کتاب های کودک و نوجوان این انتشارات در جشنواره های مختلفی همچون قلم زرین، ایثار و شهادت(سرخ نگاران)، کتاب رشد، سبک زندگی ،کتاب سال حوزه، کتاب سال رضوی و کتاب سال عاشورا برگزیده شده اند.

سعیدی در تشریح مهم ترین آثار منتشر شده در حوزه کودک این انتشارات که مورد استقبال خانواده ها، کارشناسان و اهالی کتاب کودک قرار گرفته است، از مجموعه های قصه ما مثل شد ، حکایت های کمال و جشن خرگوش ها به قلم محمد میرکیانی ، مجموعه های قصه های تخیلی با مفاهیم قرانی و داستان های شکر خد از کلر ژوبرت خانم نویسنده فرانسوی الاصل مسلمان مقیم ایران ، کبوترها و آهوها از سید احمد میرزاده، مجموعه قصه های حنانه از علی باباجانی، ستاره من از ناصر نادری ، مجموعه فرهنگ وقف از محمد مهاجرانی، مجموعه قصه های احکام از مرتضی دانشمند ، کتاب های لالا لالا کبوتر بال داره از علی محمد مودب نام برد.

مدیرعامل «به نشر» همچنین از تولید و در دست اقدام بودن آثاری مهمی در حوزه کودک یاد کرد و گفت: مجموعه سلام بر گل نجمه به دبیری مجید ملامحمدی، مجموعه هشتمین ستاره به دبیری ناصر نادری، 366روز با پیامبر عزیزمان از نقی سلیمانی و شهرزاد دختر شرقی از محمدرضا سرشار مهم ترین این عناوین را شامل می شوند.

علاقه مندان می توانند جهت مشاهده عناوین کتاب های حوزه کودک نشر به نشانی https://behnashr.com و صفحه اینستاگرام behtarinhaye_nashr مراجعه کنند.

  • شهر خبر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن