اجتماعی

انتقاد از ساز و کار نا مشخص توزیع واکسن آنفلوآنزا

شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۰:۱۴ انتقاد از ساز و کار نا مشخص توزیع واکسن آنفلوآنزا

عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه توزیع واکسن آنفلوآنزا باید به صورت چرخشی باشد و شامل همه داروخانه‌ها شود، گفت: اینکه برخی داروخانه‌ها به عنوان داروخانه منتخب معرفی شوند سبب ایجاد رقابت ناسالم میان داروخانه‌ها می‌شود.

انتقاد از ساز و کار نا مشخص توزیع واکسن آنفلوآنزا

حمید خیری، عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس اظهار داشت: توزیع واکسن آنفلوآنزا در داروخانه های منتخب، کار درستی نیست و ما موافق آن نیستیم؛ چرا که مردم نسبت به داروخانه‌های محلی خودشان، بدبین می‌شوند و این برای حیثیت شغلی داروسازان، آسیب زاست.

وی با بیان اینکه توزیع باید به صورت چرخشی باشد و شامل همه داروخانه‌ها در یک سیکل زمانی شود، افزود: اینکه برخی داروخانه‌ها به عنوان داروخانه منتخب معرفی شوند سبب ایجاد رقابت ناسالم میان داروخانه‌ها می‌شود و این با ذات فعالیت‌های سلامت محور مغایر است.

عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران متذکر شد: به نظر می‌رسد که مسولین می‌خواهند کمبود واکسن آنفلوآنرا را به این صورت مدیریت کنند ولی واقعیت این است که این روش، عوارض و تبعات منفی بدنبال دارد و باید از شیوه چرخشی میان همه داروخانه‌ها استفاده کنند.

خیری در خصوص توزیع واکسن با کارت ملی، گفت: باید بگویم که موضوع در انجمن داروسازان بررسی شده و ما موافق چنین شیوه‌ای نیستیم؛ چرا که سازوکار آن فراهم نیست؛ضمن اینکه موجب ایجاد صف و هیجان بازار می‌شود.

وی ابراز داشت: به طور کلی باید بگویم که سازوکار توزیع واکسن آنفلوآنزا باید عادلانه باشد و این عدالت باید در حق همه ذینفعان اعم از مردم، داروخانه‌ها و سایر حلقه‌های زنجیره توزیع رعایت شود.
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن