سیاسی

ایجاد چهار پژوهشکده دفاعی-امنیتی در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۴:۰۴ ایجاد چهار پژوهشکده دفاعی-امنیتی در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی، گفت: این پژوهشگاه برای تحقق اهداف و مأموریت‌های خود چهار پژوهشکده دفاع مقدس، جبهه مقاومت، امنیت داخلی و جنگ‌های نامنظم را ایجاد کرده است.

ایجاد چهار پژوهشکده دفاعی-امنیتی در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، اولین نشست هم اندیشی علمی روسای مراکز پژوهشی ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس به همت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

در این نشست روسای پژوهشگاه ها و پژوهشکده ها و مراکز پژوهشی ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بحث و تبادل نظر در خصوص زمینه های همکاری با پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس پرداختند.

در این نشست که به ریاست سرلشکر سید رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا و ریاست پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس برگزار شد وی با اشاره به ماموریت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: ماموریت عمده پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس تولید علم و مشارکت در مباحث پژوهشی کلان نیروهای مسلح در سطح راهبردی است.

سرلشکر صفوی در ادامه هدف از برگزاری نشست هم اندیشی علمی با سایر مراکز پژوهشی نیروهای مسلح را تبیین کرد و گفت: بهره گیری از تجارب و ظرفیت‌های علمی و پژوهشی و آشنایی با فعالیت‌های پژوهشی مراکز پژوهشی نیروهای مسلح، برقراری تعامل، همکاری و مشارکت راهبردی و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری و احصای تجارب علمی و پژوهشی در سطح راهبردی از اهداف برگزاری این نشست هم اندیشی است.

وی با اشاره به ساختار پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی گفت: این پژوهشگاه برای تحقق اهداف و مأموریت‌های خود چهار پژوهشکده به نام‌های پژوهشکده دفاع مقدس، پژوهشکده جبهه مقاومت، پژوهشکده امنیت داخلی (امنیتی غیرمسلحانه)، پژوهشکده جنگ‌های نامنظم و توسعه پدافندداخلی (امنیتی مسلحانه) و مرکز دایره‌المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی را ایجاد کرده است و در سطح راهبردی به امور پژوهشی می پردازد.

وی افزود: این پژوهشگاه نه تنها در سطح نیروهای مسلح بلکه در سطح ملی مطرح است.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در خصوص تهیه و تدوین جلد اول دایره المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی گفت: ساماندهی مرکزدایره‌المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی و ایجاد بانک اطلاعاتی و به‌روزرسانی تارنمای دایره‌المعارف، مدخل‌یابی در حوزه‌های دفاعی و امنیتی و جبهه مقاومت (حدود 6 هزار مدخل) و تهیه و تدوین جلد اول دایره المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی از جمله اقداماتی است که در مرکز دایره المعارف پژوهشگاه پیگیری و اجرا می‌شود.

سردار صفوی با بیان ضرورت غنای هرچه بیشتر محتوای دائره المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی و تاثیر همکاری های متقابل بر غنای محتوایی این اثر گفت: درصورت همکاری پژوهشگاه ها و مراکز علمی نیروهای مسلح در موضوع دائره المعارف دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی ، به غنای محتوایی این اثر افزوده خواهد شد.

وی افزود: اعتقاد ما بر آن است که با یک هم اندیشی علمی و فکری در سطح راهبردی می توانیم از ظرفیت علمی و فکری مراکز پژوهشی بهره ببریم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا برگزاری همایش بین المللی مطالبات حقوقی-بین المللی دفاع مقدس را از دیگر برنامه های این پژوهشگاه درسال 99 عنوان کرد و گفت: همایش بین المللی مطالبات حقوقی بین المللی دفاع مقدس به همت پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید حاج قاسم سلیمانی و با مشارکت وزارت امور خارجه، قوه قضائیه، دانشگاه‌ها و مراکز علمی، سازمان‌های کشوری و لشکری، در تاریخ 5 و 6 اسفندماه 99 در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار خواهد شد و البته آمادگی آن را داریم که با توجه به شرایط کشور این همایش را بصورت مجازی برگزار کنیم.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با تبیین اصول حاکم بر اداره این پژوهشگاه، افزود: پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس بر پایه اصول تعامل ،همکاری، هم افزایی و جلوگیری از تکرار کارهای تحقیقاتی و پژوهشی اداره می شود.

سرلشکر صفوی در بخش دیگر ی از سخنان خود با اشاره به ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی مشترک مراکز علمی و پژوهشی نیروهای مسلح گفت: درسطح نیروهای مسلح نیاز به بانک اطلاعاتی پژوهشی مشترک داریم و در این زمینه درخواست داریم همکاری مناسبی با پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس صورت پذیرد، هدف از تشکیل این بانک جلوگیری از پژوهش های تکراری می باشد وهدف دیگر ما از تشکیل چنین بانکی هم افزایی علمی است.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس افزود: آماده همکاری علمی با پژوهشگاه ها و مراکز علمی نیروهای مسلح هستیم و در این راستا بازدید ازمراکز پژوهشگاه ها و پژوهشکده‌های نیروهای مسلح و انعقاد تفاهم نامه مورد تاکید است و همکاری دوجانبه در حوز ه های مختلف دفاع مقدس – امنیت داخلی ( مسلحانه و غیر مسلحانه) مورد درخواست پژوهشگاه با سایر مراکز علمی نیروهای مسلح است.

در ادامه این نشست روسای پژوهشگاه ها و پژوهشکده ها و مراکز پژوهشی ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نقطه نظرات خود را پیرامون همکاری‌های علمی، انجام پروژه‌های مشترک و انعقاد تفاهم نامه همکاری با پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید قاسم سلیمانی بیان کردند.

انتهای پیام/

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن