اقتصادی

ایران در رده کشورهای پیشرو در صنعت آب و برق است

چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ – ۲۰:۲۶ ایران در رده کشورهای پیشرو در صنعت آب و برق است

رئیس شورای شهر اسلامی تهران، گفت: وجود 60 هزار مگاوات ظرفیت عملی تولید برق و ظرفیت بالای ذخیره آب در سدهای کشور ما را در رده کشورهای پیشرو و پیشرفته جهان در زیرساختهای آبی و برق قرار داده است.

ایران در رده کشورهای پیشرو در صنعت آب و برق است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، عصر امروز، چهارشنبه در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت نیرو و شهرداری تهران، ضمن اشاره به این نکته اگر به صورت بهینه از انرژی و آب استفاده می‌کردیم، امروز بیش از میزان مصرف، ظرفیت تأمین آب داشتیم، گفت: وجود 60 هزار مگاوات ظرفیت عملی تولید برق و ظرفیت بالای ذخیره آب در سدهای کشور ما را در رده کشورهای پیشرو و پیشرفته جهان در زیرساختهای آبی و برق قرار داده است.

هاشمی با بیان اینکه در مورد وضعیت پساب در تهران تفاهم‌نامه مثبتی نوشته شده، گفت: نگرانی شورای شهر، اجرای این تفاهم نامه توسط وزارت نیرو مخصوصا در بخش ساخت تصفیه خانه‌ها است؛ تصفیه‌خانه هایی که هنوز ساخته نشده و درخواست شورای شهر این است که وزارت نیرو با سرعت بیشتری ساخت این تصفیه خانه ها را پیگیری کند.

وی، در بیان آمار مرتبط با پساب، افزود: وضعیت فعلی استفاده از پساب در تهران 450 میلیون مترمکعب است که باید طبق تفاهم نامه موجود به 780 میلیون مترمکعب برسد که فاصله این دو رقم باید از محل ساخت تصفیه خانه‌های جدید تأمین شود.

*شیرابه زباله به شبکه فاضلاب متصل شود

رئیس شورای شهر اسلامی تهران، با اشاره به مشکل فاضلاب در شهر تهران، تصریح کرد: مسئله دیگری که وجود دارد این است که اغلب تصفیه خانه‌ها در جنوب تهران است و امکان استفاده از پساب تولیدی در مرکز و شمال شهر تهران کمتر است.

وی، ضمن بیان آمادگی شورای شهر در جهت احداث تصفیه خانه، افزود: شورای شهر و شهرداری تهران این آمادگی را دارند که در زمینه صدور مجوزهای لازم برای احداث تصفیه خانه‌ها و تسریع در اجرا و ساخت و ساز با وزارت نیرو همکاری لازم را داشته باشند.

هاشمی با بیان اینکه در شهر تهران 10 مرکز جمع‌آوری زباله داریم، گفت: این مراکز شیرابه فراوانی دارند و هنوز این شیرابه به شبکه فاضلاب متصل نشده است که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد ورود مستقیم این شیرآبه‌ها به شبکه فاضلاب باشیم، چرا که این شیرآبه‌ها می توانند منابع آبی تهران را آلوده کنند؛ اگر در ایستگاه‌های جمع‌آوری زباله اتصال به شبکه فاضلاب ایجاد شود، با این کار از آلودگی آب شهر تهران جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن