اجتماعی

بارگذاری 100 درصدی محتوای دروس ابتدایی در شبکه شاد

سه‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹ – ۰۹:۵۴ بارگذاری 100 درصدی محتوای دروس ابتدایی در شبکه شاد

مشاور وزیر و مسئول شبکه آموزش دانش‌آموزی (شاد) با اشاره به بارگذاری 100 درصدی محتوای دروس ابتدایی در شبکه شاد گفت: برای ارتقای سطح کیفیت آموزش مجازی 24 ساعت آموزش ضمن خدمت کار در فضای مجازی برای معلمان پیش ‌بینی ‌شده است.

بارگذاری 100 درصدی محتوای دروس ابتدایی در شبکه شاد

به گزارش گروه آموزش‌وپرورش خبرگزاری فارس، سیدحسن الحسینی در مورد چرایی حضور آموزش‌وپرورش در فضای مجازی و طراحی پلتفرم شاد اظهار کرد: شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) برای تعطیل نشدن آموزش در شرایط بحران‌زده کرونایی در کشور به وجود آمد و جایگزین کلاس‌های حضوری و آموزش‌های چهره به چهره شد. «شاد» باعث ادامه دار شدن فرایند آموزش شد و اجازه نداد در کشور آموزش تعطیل شود.

الحسینی با اشاره به اینکه مطلع هستیم پلتفرم شاد، هنوز قادر به برآورده کردن تمام انتظارات معلمان و دانش آموزان نیست و در حال ارتقاء آن هستیم، گفت: شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) با پلتفرم پیام‌رسان شروع به کارکرد. در آن زمان مهم این بود دانش آموزان از یک پیام‌رسان امن استفاده کنند و شبکه شاد توانست نظر معلمان و دانش آموزان را به خود جلب کرده و آن‌ها را جذب کند؛ اما در مرحله دوم یا نسخه جدید «شاد» مأموریت پیدا کردیم که «شاد» را تعاملی کنیم؛ موضوعی که با ماهیت تعلیم و تربیت و با بازسازی کلاس درس به صورت حضوری در این شبکه سازگارتر است؛ بنابراین در نسخه جدید این پلتفرم، امکانات جدیدی به «شاد» اضافه می‌شود که تعامل دانش‌آموزان و معلم را بیشتر کند برای مثال بانک سؤال، صفحه شخصی معلم و دانش‌آموز، احراز هویت مدیران ستادی و اولیا و خبرگان تعلیم و تربیت، بازنویسی نسخه وب و افزایش قابلیت برای استفاده از گوشی‌های مختلف و تهیه محتوا از مواردی است که در نسخه جدید به پلتفرم شاد اضافه خواهد شد.

مسئول شبکه آموزش دانش‌آموزی (شاد) در مورد محتواهای بارگذاری شده در شاد گفت: تا امروز توانستیم 100 درصد محتوای دوره ابتدایی را بارگذاری کنیم و در دوره متوسطه اول50 درصد محتوای تمام دروس بارگذاری شده ولی در متوسطه دوم به دلیل تعدد و تنوع عناوین دروس، فعلاً بیش از50 درصد محتوای دروس عمومی بارگذاری شده و درصددیم تا شروع سال جدید باقی دروس این دوره را نیز تولید و بارگذاری کنیم؛ بنابراین ازنظر محتوا با یک محتوای کامل به استقبال سال تحصیلی جدید می‌رویم.

وی با اشاره به امکان حضوروغیاب دانش آموزان در پلتفرم جدید شاد تصریح کرد: در نسخه جدید این نرم‌افزار دانش‌آموزان مثل کلاس فیزیکی کنترل می‌شوند و هر 7 دقیقه یک‌بار حضور دانش‌آموز در کلاس چک می‌شود با این تفاوت که مدت برگزاری کلاس در ابتدایی 25 دقیقه و در دبیرستان 35 دقیقه است.

الحسینی ادامه داد: از 15 مهرماه قابلیت دیدن تصویر معلم توسط دانش آموزان در شاد فراهم خواهد شد در این صورت پیام‌رسان قبلی تبدیل به یک پلتفرم آموزشی کامل یا نسبتاً کامل می‌شود که بیشتر به سمت LMS یا Learning Management System پیش می‌رود و این دارایی بزرگ برای نظام آموزشی کشور و آموزش‌وپرورش است که بتواند از این سیستم به نفع پیشبرد اهداف، به‌ویژه در مواقع بحرانی بهره ببرد.

مشاور وزیر و مسئول شبکه شاد در پاسخ به اینکه چند آیتم جدید با به‌روزرسانیفعالمی‌شود، گفت: در نسخه قبلی 7 آیتم داشتیم اما در نسخه جدید 25 آیتم اضافه ‌شده است.

وی در پایان گفت: آموزش تمام معلمان در جریان است و در دوره‌های ابتدایی و دبیرستان حدود 24 ساعت آموزش برای همه معلمان کشور در نظر گرفته‌ شده است و محتوای این آموزش‌ها هم عمدتاً کار در فضای مجازی از چگونگی تولید محتوا تا چگونگی به‌کارگیری سیستم «شاد» در آموزش است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا بنر م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن