اجتماعی

بدون توجه به آثار اجتماعی پروژه ها موفقیتی نخواهیم داشت

شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۷:۰۲ بدون توجه به آثار اجتماعی پروژه ها موفقیتی نخواهیم داشت

شهردار تهران گفت: اگر در ساخت پروژه ها در شهر به آثار اجتماعی آنها توجه نکنیم موفقیتی شامل حال مان نمی شود و اتلاف انرژی و منابع مالی کرده ایم.

بدون توجه به آثار اجتماعی پروژه ها موفقیتی نخواهیم داشت

ه گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی و اجتماعی و فرهنگی در منطقه ۲ شهر تهران گفت: تسلیت می گویم ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را.

وی ادامه داد: از سوی دیگر هفته دولت را هم گرامی میدارم و یاد دو شهید بزرگ شهید بزرگوار رجایی و باهنر را هم که زحمات زیادی برای این انقلاب کشیدند را گرامی میدارم.

شهردار تهران گفت: امسال در آخرین سال صده حاضر هستیم و قرنی به پایان می‌رسد قرنی که پر ماجرا بوده است و اتفاقات نادری در آن رخ داد.

حناچی افزود: در این قرن در ابتدایش جنگ جهانی اول را شاهد بودیم و در نیمه هایش جنگ جهانی دوم را داشتیم و امیدواریم قرن پیش رو بهتر از این باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما در سازمانی فعالیت می کنیم که یک سازمان اجتماعی است هرچند خدمات روزانه اش عادی است و کارهای عادی ما مهندسی و شهری است اما اگر اثرات اجتماعی آن دیده نشود می شود علیرغم هزینه ها اتلاف منابع را به همراه داشته باشد.

شهردار تهران ادامه داد: در شهر نباید همه چیز را مهندسی و عمرانی دید و مهندسی و عمرانی هم عمل کرد زیرا شهر یک کالبد اجتماعی و فرهنگی هم دارد. شاهد آن هم این است که در شهر پروژه های بزرگی اجرا شده اما بعد از بهره برداری چندان تاثیر گذار نبوده اند.

حناچی گفت: این در حالی است که پروژه های کوچکی هم بوده اند که توانسته اند علیرغم کوچکی تاثیرگذاری بسزایی داشتند برای مثال پروژه میدانگاه امیرکبیر که چند هفته قبل افتتاح شد.

وی افزود: اگر قرار بود مثل گذشتگان عمل کنیم باید آنجا در فضایی هشت هزار متری یک هایپر مال می ساختیم که منافع یک عده خاص را تامین می کرد و مردم از داشتن یک میدانگاه محروم می شدند.

شهردار تهران ادامه داد: در دوره ای که در وزارت راه و شهرسازی بودم عضو کمیسیون ماده ۵ بودم در یک جلسه شهردار وقت اعلام کرد میزان بازدیدکننده برج میلاد عددی بوده است در حالی که همان زمان استفاده از پل طبیعت توسط مردم چندین برابر بود.

حناچی گفت: همان زمان به شهردار وقت گفتم این پیام بزرگی دارد یعنی به جای ساخت پروژه هزار میلیاردی برج میلاد می توانستیم با یک دهم آن هزینه پل طبیعتی بسازیم که استقبال مردم از آن بیشتر بوده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن