اقتصادی

تاکنون 14 میلیون نفر از مزایای برق رایگان بهره‌مند شده‌اند/76 درصد از قبوض برق خانگی صادر شد

چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ – ۱۱:۵۲ تاکنون 14 میلیون نفر از مزایای برق رایگان بهره‌مند شده‌اند/76 درصد از قبوض برق خانگی صادر شد

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر گفت: براساس بررسی‌های انجام شده، مشترکان کم مصرف مشمول تخفیف 100 درصدی به حدود 18 درصد از 22.3 میلیون قبض صادر شده می‌رسد.

تاکنون 14 میلیون نفر از مزایای برق رایگان بهره‌مند شده‌اند/76 درصد از قبوض برق خانگی صادر شد

عبدالامیر یاقوتی، مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به این نکته که تاکنون 22 میلیون 335 هزار قبض برق در دور آبان و آذرماه صادر شده است، گفت: با پایش 76 درصدی قبوض مشترکان خانگی برق نزدیک به 22 درصد از این مشترکان در رده کم مصرف طبقه‌بندی شده‌اند.

*14 میلیون نفر مشمول قطعی تخفیف 100 درصدی برق

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین شرکت توانیر با اشاره به این نکته که همه این 22 درصد مشمول تخفیف 100 درصدی نمی‌شوند، گفت: براساس آمار بدست آمده تا کنون با کم کردن آمار واحدهای مسکونی خالی و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی از آمار مذکور، مشترکان کم مصرف مشمول تخفیف 100 درصدی به آمار 18 درصد از 22.3 میلیون قبض صادر شده می‌رسد.

وی در بیان این نکته که ممکن است بخش از مصرف برق مندرج در قبض مشترکان مشمول تخفیف 100 درصدی برق مربوط به قبل از آبان و آغاز طرح برق امید باشد، گفت: ممکن است بخشی از هزینه برق مشترکان کم مصرف که پس از آبان ماه است شامل تخفیف 100 درصدی شود و مشترکان کم مصرف باید هزینه مرتبط با قبل از آبان‌ماه را پرداخت کنند.

*نتایج تکمیلی در هفته دوم دی ماه ارائه می‌شود

یاقوتی با اشاره به مشترکان آمار مرتبط با مشترکا ن پرمصرف برق، تاکید کرد: تعداد مشترکان پر مصرف نسبت به سال گذشته با 12 درصد کاهش مواجه شده است.

این مقام مسئول در بیان زمان تکمیل آمار و اطلاعات اولین دوره قبوض پس از اجرای طرح برق امید گفت: تا 10 دی ماه اطلاعات تکمیلی دوره آبان و آذرماه سال جاری تکمیل شده و نتایج قطعی اولین دوره صدور قبوض برق پس از اجرای طرح برق امید بیان خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن