اجتماعی

تجهیزات آتش نشانی قابل مقایسه با قبل از پلاسکو نیست

شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۰:۵۴ تجهیزات آتش نشانی قابل مقایسه با قبل از پلاسکو نیست

شهردار تهران گفت: امروز تجهیزات سازمان آتش نشانی شهر تهران قابل مقایسه با قبل از حادثه پلاسکو نیست.

تجهیزات آتش نشانی قابل مقایسه با قبل از پلاسکو نیست

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه ۱۳۲ آتش نشانی شهر تهران گفت: ایمنی یک فرآیند است که از طراحی و مقررات ملی ساختمان آغاز می شود و به رعایت ضوابط ایمنی از سوی استفاده کننده هم ختم می شود.

وی افزود: تجهیزات جدید رونمایی شده قبلا در سازمان آتش نشانی وجود نداشته و برخی کاملا داخلی سازی شده اند، و برخی از این تجهیزات هم پیش از این خریداری شده اند.

حناچی با تاکید بر اینکه تجهیزات آتش نشانی با شرایط قبل از پلاسکو کاملا متفاوت است و در این زمینه آموزش هم بسیار نقش دارد، گفت: بحران از قبل مدلسازی می شود و زمینه ارتقای آنها را به دنبال خواهد داشت.

شهردار تهران ابراز داشت: خوشبختانه این دوره از شورای شهر در صدی از درآمد شهرداری را برای توسعه آتش نشانی اختصاص داده است، مردم هم با فیش هایی روبرو شده اند که به همین منظور است، چون هرچقدر آتش نشانان ما مجهزتر آموز شدیده تر و آماده تر باشند، احتمالات خطرات کمتر است و البته موضوعات پیشگیری هم مهم است.

وی با اشاره به وجود 33 هزار ساختمان نا ایمن در سطح شهر تهران، گفت: این ساختمان ها درجات مختلفی دارند، برخی ساختمان های بلندمرتبه ای هستند که با طرح ویژه تحت عنوان 999 توسط آتش نشانس تعقیب می شوند و عمدتا ساختمان هایی را شامل می شوند که قبل از اجباری شدن مقررات ملی کشور ساخته شده اند.

حناچی ادامه داد: در قدم اول ساکنین باید بدانند این ساختمان ها نا ایمن است و بدانند برای این ناایمنی چه کاری باید انجام بدهند.

شهردار تهران اظهار داشت: برای جذب نیروی جدید، به آموزش تعداد معدودی از آتش نشان زن در دستور کار قرار گرفته و اخذ مجوز استخدام جدید پیگیری می شود.

وی افزود: چون آتش نشانی جز مشاغل سخت محسوب می شود، سال های خدمت آنها کمتر از کارکنان عادی است و به طور مرتب این ورودی را در آتش نشانی باید داشته باشیم، تا نیروهای جدید وارد شوند و آموزش ببینند.

حناچی گفت: آخرین بار حدود 200 نفر استخدام شده اند ولی این روند ادامه دارد.

شهردار تهران درباره نگرانی هایی که درباره نا ایمن بودن فضاهای شهری با کشته شدن یک پسر نوجوان در پارک لاله دوباره مطرح شده است، این مساله را مربوط به رعایت مقررات مربوط HSE دانست و گفت: این موضوع در همه فضاهای عمومی موضوعیت دارد و پارک ها و فضاهای عمومی دائما باید کنترل شود.

انتهای پیام/

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن