اقتصادی

تخصیص بیش از ۶۰ درصد از تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی به صادرکنندگان

يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۴:۵۳ تخصیص بیش از ۶۰ درصد از تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی به صادرکنندگان

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، گفت: با احتساب منابع بانکی بیش از ۶۰ درصد از تسهیلات ریالی مندرج در بسته حمایت از صادرات غیر نفتی به جامعه صادرکنندگان اختصاص پیدا کرد .

تخصیص بیش از ۶۰ درصد از تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی به صادرکنندگان

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم گفت: با احتساب منابع بانکی بیش از 60 درصد از تسهیلات ریالی مندرج در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی به ارزش 2 هزار و 440 میلیارد تومان به جامعه صادرکنندگان اختصاص پیدا کرد.

رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به منابع ۲۰۰۰ میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی اظهار داشت: بانک‌های عامل موظف هستند همین میزان تسهیلات را از منابع داخلی خود به تسهیلات سرمایه در گردش صادرات اختصاص دهند که در این صورت، بانک‌های عامل ظرفیت پرداخت ۱۵۶۰ میلیارد تومان تسهیلات را در حال حاضر دارند .

وی توسعۀ دامنۀ بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش از محل منابع صندوق توسعه ملی و همچنین استفاده از ظرفیت کلیه بانکهای دولتی و خصوصی در سال جهش تولید را خواستار شد.

گفتنی است، صادرکنندگان تا پایان شهریور ماه فرصت دارند که ضمن اخذ tpo code نسبت به درج درخواست تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی از طریق سامانه سپیدار اقدام نمایند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن