سیاسی

تخلفات متعدد شرکت فایزر در جعل عناوین دارویی و مسائل مالی

دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ – ۱۱:۲۹ تخلفات متعدد شرکت فایزر در جعل عناوین دارویی و مسائل مالی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: شرکت فایزر یکی از شرکت‌هایی است که بیشترین تخلفات را در آمریکا داشته که عمده این تخلفات در حوزه مسائل مالی و جعل عناوین دارویی است.

تخلفات متعدد شرکت فایزر در جعل عناوین دارویی و مسائل مالی

علی اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: طبق گزارشات ارائه شده توسط آمریکا واکسن تولید شده برای کرونا در این کشور توسط شرکت فایزر با واکنش در شبکه بهداشت و درمان این کشور همراه شده و بر اساس این گزارش ۶۰ درصد کارکنان شبکه بهداشت و درمان آمریکا آن را قبول ندارند.

وی افزود: علاوه بر این شرکت فایزر یکی از شرکت‌های آمریکایی است که بیشترین تخلفات را در این کشور داشته و حدود ۶۰ الی ۷۰ پرونده تخلف برای این شرکت ثبت شده است؛ تخلفاتی در حوزه مسائل مالی جعل عناوین دارویی و غیره.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: کشوری‌که تا همین چند ماه قبل بیشترین تحریم‌ها را در همه عرصه‌ها و از جمله حوزه دارویی علیه ما اعمال کرده و حاضر نشده حتی داروهای بیماران خاص را در اختیار ما قرار دهد، چگونه امروز می‌خواهد واکسن‌اش را به ما بفروشد و زمینه برای ارتباطات مالی مربوط به فروش این واکسن را نیز فراهم آورد؟ آیا این رفتار سوال برانگیز نیست؟

عنابستانی خاطرنشان کرد: بسیار ساده انگارانه است، چه کسانی فکر می‌کنند که کشوری که تا به این اندازه با ما دشمنی داشته و دارد، امروز می‌خواهد واکسن در اختیار ما قرار دهد و به ما در این زمینه کمک کند.

وی افزود: کشور ما یکی از بزرگترین تولیدکنندگان واکسن در سطح جهان است، اما تفکر حاکم بر حوزه بهداشت و درمان کشور در سال‌های اخیر باعث شده تا وقفه‌ای در این حرکت ایجاد شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: در نامه استعفای ملک زاده و پاسخی که وزیر بهداشت به این استعفا داد، تفکر غرب‌گرای حاکم بر وزارت بهداشت از جمله در حوزه تولید واکسن در کشور مشاهده می‌شود که جلوی فعالیت‌های پژوهشی در این سال‌ها چگونه سد شده است.

عنابستانی خاطرنشان کرد: علاوه بر بنیاد برکت، ۶ شرکت دیگر تست مراحل حیوانی واکسن کرونا را پشت سر گذاشتند و منتظر اخذ مجوز برای مرحله انسانی هستند که در پیچ و خم کار در این زمینه گیر کردند.

وی افزود: در حوزه تولید واکسن اولویت ما باید تولید داخل باشد و اگر هم نیاز به خرید از خارج وجود داشت، اولاً خرید واکسن از آمریکا، انگلیس و فرانسه هم ممنوع است و نباید انجام شود و در سایر موارد نیز باید با وسواس و دقت کامل عمل شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: علاوه بر عدم خرید از آمریکا و انگلیس، اگر بنا بود خرید واکسن از کنسرسیومی انجام شود که شرکت‌های آمریکایی و انگلیسی نیز در آن عضویت دارند، باید با دقت و حساسیت بسیار زیادی این کار انجام شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن