اقتصادی

توضیحات شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب درباره یک خبر/رکوردزنی در حفاری چاه در یک جامعه آماری محدود

دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۶:۱۴ توضیحات شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب درباره یک خبر/رکوردزنی در حفاری چاه در یک جامعه آماری محدود

روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در واکنش به گزارش خبرگزاری فارس با عنوان «رکوردزنی در مدت زمان حفاری چاه 119 منصوری صحت ندارد/عقب‌ماندگی طرح 28 مخزن از برنامه»، توضیحاتی را ارائه کرد.

توضیحات شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب درباره یک خبر/رکوردزنی در حفاری چاه در یک جامعه آماری محدود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در واکنش به گزارش خبرگزاری فارس با عنوان «رکوردزنی در مدت زمان حفاری چاه 119 منصوری صحت ندارد/عقب‌ماندگی طرح 28 مخزن از برنامه»، توضیحاتی را ارائه کرد. در جوابیه آمده است:

«شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب طی بیش از یک صد سال فعالیت به عنوان متولی امر توسعه و تولید در میادین جنوب غرب کشور، کارنامه کم نظیر و درخشانی از عملکرد خود ارائه داده است و طی این مدت طرح‌ها و پروژه‌های متعددی جهت افزایش تولید، افزایش درآمد کشور، ایجاد اشتغال، توسعه صنایع جانبی و …اجرا و به بهره‌برداری رسیده است.

طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید مناطق نفت‌خیز جنوب (موسوم به طرح 28 مخزن) نیز به همت کارشناسان این شرکت تهیه شده و توسط پیمانکاران داخلی و تحت مدیریت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و در ادامه فعالیت‌های توسعه‌ای پیشین جهت افزایش تولید نفت در جریان است.

این طرح که همچون پروژه‌های قبلی مزایا و معایب، رکوردها و عقب افتادگی‌هایی دارد. برنامه اصلی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب جهت نگهداشت و افزایش تولید مخازن نفتی در سال‌های اخیر می‌باشد و کما فی السابق کلیه کارکنان این شرکت تمام تلاش خود را جهت پیشبرد هر چه بهتر این طرح‌ها انجام خواهند داد.

ضمن تاکید بر صحت اظهارات مدیر امور فنی این شرکت با موضوع ثبت رکورد حفاری چاه 119 منصوری از علاقمندان دعوت می‌شود بررسی بیشتر دلایل و مدارک مورد نظر به گزارشی که در ادامه می‌آید توجه نمایند.

برای مقایسه آماری صحیح و بررسی عملکرد لازم است جامعه آماری به نحوی انتخاب شود که شرایط انجام کار از لحاظ نوع کار مشابه باشند. از آنجا که در بسته منصوری توسعه مخزن آسماری هدف طرح می‌باشد. در اینجا صرفا چاه‌های حفاری شده در مخزن منصوری آسماری مورد مقایسه قرار گرفته است.

زمان حفاری چاه‌ها متاثر از عوامل متعددی است که مهمترین آنها عمق نهایی چاه و نحوه تکمیل آن است. چرا که تکمیل چاه به صورت حفره باز در مقایسه با راندن آستری، در حدود 10 روز زمان کمتری را در حفاری چاه لازم دارد. همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌شود از چاه‌های آسماری با مشخصات فوق چاه منصوری 119 با عمق نهایی، 2668 متر حفار و راندن آستری 7 اینچ دارای بهترین زمان حفاری است.

در پایان خاطرنشان می‌گردد که زیر سؤال بردن تلاش‌های کارشناسان و مدیران صنعت نفت کشور در بزنگاه جنگ اقتصادی و تحریم ظالمانه آن هم نه از سوی رسانه‌های معاند غربی بلکه از جانب خبرگزاری‌های رسمی داخلی، به هیچ وجه زیبنده نیست و اصرار خبرگزاری فارس بر بی‌ارزش جلوه دادن این مجاهدت‌ها صرفا با ارجاع دادن به نظر یک کارشناس ناشناخته جای تعجب و تاسف دارد.

شایسته است آن خبرگزاری محترم جهت انعکاس یا نقد مسائل فنی به متخصصان صنعت نفت، منابع رسمی واخبار موثق استناد نماید و به ویژه در مقطع حساس کنونی که دشمنان نظام در پی ایجاد جو ناامیدی و تشویش در افکار عمومی هستند و در شرایطی که کشور نیاز به آرامش و همدلی دارد از درج اخبار غیر واقعی و مایوس کننده پرهیز نماید».

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا بنر k م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن