سیاسی

توضیح سخنگوی دولت درباره حساب خاص ریاست جمهوری/ اینکه سه خزانه داریم دروغ است

سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ – ۱۵:۰۴ توضیح سخنگوی دولت درباره حساب خاص ریاست جمهوری/ اینکه سه خزانه داریم دروغ است

علی ربیعی در پاسخ به سؤال فارس درباره حساب خاص ریاست جمهوری، گفت: طرح‌هایی مثل راه آهن، مدیریت آب مرزی، دانشگاه ها، کشاورزی و حتی کمک به مبارزه با کرونا از همین ردیف انجام می‌شوند.

توضیح سخنگوی دولت درباره حساب خاص ریاست جمهوری/ اینکه سه خزانه داریم دروغ است

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، علی ربیعی، سخنگوی دولت، عصر امروز(سه‌شنبه ۶ آبان) در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس درباره حساب خاص ریاست جمهوری و اینکه برخی نمایندگان مجلس و کارشناسان معتقدند این حساب شفاف نیست، گفت: اصل ماجرا این است که در ابتدای امسال مبالغی را در بودجه ۹۹ ندیده بودیم و بر اساس عملکرد ۹۸، درآمدهایی حاصل نشده بود و در سال ۹۹ به حساب خزانه وارد شد که متعلق به فروش نفتی بوده که سال ۹۸ انجام شده و عملیات آن در سال ۹۹ آماده شده و بخشی از آن هم مطالباتی است که در راه است؛ پس اصل ماجرا همین است.

وی ادامه داد: در سال ۹۹، طبق قانون ما اجازه گرفتیم که ۲۰ درصد از پول هدفمندی یارانه‌ها را برای طرح‌های عمرانی و جاری هزینه کنیم.

ربیعی خاطر نشان کرد: اینهم یک اجازه قانونی است که در بودجه سال ۹۹ گرفتیم. این منابع هم متعلق به هدفمندی است. قرار شد طرح های ملی رو به اتمام، طرح های استراتژیک و پروژه های خاص و بخشی از طرح‌هایی که پایان یافتن آن برای ما مهم باشد ما از این محل آن را انجام دهیم.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: چقدر ناجوانمردانه است پروژه ای که لفظ خاص است به خاصه خرجی تعریف کنیم. این بیان ممکن است در صراحت آن فرد صورت نگرفته باشد اما سه دور که می‌چرخد اینچنین به جامعه القا می شود.

ربیعی افزود: طرح‌هایی مثل راه آهن، مدیریت آب مرزی، دانشگاه ها، کشاورزی و حتی کمک به مبارزه با کرونا از همین ردیف صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: همینجا از همین تریبون از آقای نوبخت می خواهم که به سرعت لیست مخارج و مبلغی که از بیخ دروغ است را منتشر کنند و همینجا اعلام می‌کنم ما هیچ پولی خارج از خزانه واحد نداریم. از آقای نوبخت می‌خواهم اگر برایشان ممکن است امروز و فردا این لیست را منتشر کنند.

ربیعی گفت: نمی‌دانم چه اتفاقی می افتد که همه چیز به یکباره کشف می شود، خوانش نادرست و القاء ناصحیح می شود که امروز با آن روبرو هستیم. واقعیت این است هر روز داریم با حرف های جدید روبرو می شویم. اینکه می گویند سه خزانه وجود دارد باعث وحشت مردم می شود. ما یک خزانه بیشتر نداریم و هدفمندی را خود مجلس در کمیسیون برنامه و بودجه تصویب کرده و منابع هدفمندی مشخص است. اتفاقاً آنهایی که خودشان آن روز در کمیسیون برنامه و بودجه بودند الان می‌آیند این موضوع را مطرح می‌کنند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه بودجه تبصره ۱۴ کاملاً مشخص است گفت: خزانه جدا نیست، هزینه های مشخصی است در تبصره ۱۴ که مستمری بگیران، یارانه ها و کمک معیشتی ها همه از همین محل است تا حساب اینها جدا شود. در حالی که جامعه وضع تلخی دارد باز ما بیاییم بگوییم سه خزانه داریم، بعد حسابی که لفظ حساب خاص است را که برای پروژه های استراتژیک که نمی خواستم بیشتر باز شود هزینه می شود را به خاص خرجی معرفی می کنند.

ربیعی افزود: اظهاراتی از قبیل اظهاراتی که درباره حساب خاص مطرح می‌شود، جفا به جامعه است، من خواهش می‌کنم آنهایی که تریبونی دارند وقتی می‌خواهند موضوعی را در جامعه مطرح کنند، به نوعی بیان کنند که همه جوانب را در نظر بگیرند. چه لزومی دارد قبل از اینکه از اصل موضوعی مطلع باشید، آن را به رسانه می آورید؟ انگار که عصر افشاگری است و آنهم اتفاقاتی که چارچوب های قانونی دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe رسپینا لاستیک بارز ایران فان هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن