فرهنگ و هنر

توضیح مدیر شبکه پویا درباره درج ۱۰+ هنگام پخش نماهنگ محرم

به گزارش مشرق، محمد سرشار، مدیر شبکه پویا در واکنش به درج +۱۰در مداحی‌های شبکه نهال در صفحه اینستاگرام خود نوشت: چرا هشدار ۱۰+؟

پخش یک نماهنگ با هشدار سنی ۱۰+ از کانال نهال، با واکنشهای منفی و مثبت مواجه شد: برخی آن را اجرای سند ۲۰۳۰ و بنده را نفوذی، بهائی، صهیونیست و … خوانند و برخی از اینکه مراقبت بیشتری در برنامه‌های دینی شبکه کودک صورت گرفته، تشکر کردند.

اما اصل ماجرا چه بود؟

شبکه کودک در این ایام، روزانه بیش از ۳۰ قطعه نماهنگ و دیگر تولیدات با موضوع حماسه حسینی را پخش میکند. دیروز، تنها یک قطعه دارای هشدار سنی بود که علتش را در تصاویر (انتهای متن) می‌توانید ببینید.

بنا به حساسیت ویژه تک‌تک بچه‌های مذهبی در برگزاری هیئات (مانند التزام مثال‌زدنی آنها در تبعیت از دستورات ستاد ملی کرونا)، ما هم در شبکه کودک حساسیت ویژه‌ای در پخش آثار مذهبی داریم و تلاش می‌کنیم بهترین آنها را انتخاب و پخش کنیم.

یکی از این نماهنگها دارای شعر و صوت مناسبی برای کودکان بود اما در تصویر آن، صحنه‌هایی مانند شمشیر کشیدن، شکستن تنگ آب، کشتن ماهی و پخش شدن قطرات خون وجود داشت که بنده از پخش خواستم دو کار انجام دهد:

یک: آن نماهنگ را با هشدار سنی ۱۰+ پخش کند.

دو: پخش را در ساعات پایانی شب باشد که خانواده‌ها کنار فرزندان باشند و مراقبت لازم را برای کودکان زیر ۹ سال داشته باشند.

می‌گویند: "قبلا صحنه‌های خشن یا ترسناک از شبکه کودک پخش شده. پس اینها را هم بدون هشدار پخش کنید."

مثالی بزنم: هرچند در پاساژها ماسک نمی‌زنند اما ما در هیاتهایمان بهتر از همه جا رعایت می‌کنیم و همه‌مان ماسک می‌زنیم. شبیه همین، اگر خطایی در پخش آن صحنه‌های ترسناک بوده، دلیلی نمی‌شود که در برنامه‌های حساس دینی مراقبت نکنیم. (البته خبر دارید که سامانه چی خوبه به کمک شبکه آمده تا هشدارهای سنی دقیقتر باشد.)

می‌گویند: "ما با بچه‌هایمان صحنه‌های قطع عضو مختارنامه را می‌بینیم و روضه مکشوف گوش می‌دهیم و اتفاقی نیفتاده."

طبیعتا توصیه ما، عمل به آموزه‌های اهل‌بیت ع و بزرگان دینی در این حوزه است. آنها به ما آموخته‌اند چارچوب تربیت دینی کوچکسالان چه باید باشد.

در هر حال، شبکه کودک اهتمام بالایی به تربیت دینی و انقلابی آینده‌سازان تمدن نوین اسلامی دارد. همچنین سند ۲۰۳۰ و آموزه‌های آن جایی در شبکه کودک ندارند و مبنای این شبکه، یک منظومه تربیتی است.

خداوند عاقبت ما را ختم به خیر فرماید.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

  • شهر خبر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن