اجتماعی

جذب 7786 نیروی پرستاری در سال گذشته

جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۴:۱۶ جذب 7786 نیروی پرستاری در سال گذشته

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: سال گذشته 7 هزار و 786 نیروی پرستاری جذب شدند که یک افتخار بزرگ و کار بسیار ارزشمندی است اگر چه نسبت به حدود 40 هزار تخت بیمارستانی جدید در دولت های یازدهم و دوازدهم، به نیروهای بیشتری نیاز داریم.

جذب 7786 نیروی پرستاری در سال گذشته

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، مریم حضرتی با تشریح نشست معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت با گروه های مختلف نیروهای بهداشتی و درمانی به ویژه گروه پرستاری به منظور بررسی مشکلات آنها پرداخته و گفت: در این نشست ریاست سازمان نظام پرستاری و برخی از اعضای هئیت مدیره نظام پرستاری تهران، مدیران پرستاری، کارکنان بهداشتی و درمانی، اورژانس، دانشجویان و نمایندگان پرستاران شرکتی حضور داشتند و اقدامات ارزشمند انجام شده در چند ماه اخیر در راستای بهبود وضعیت معیشت کارکنان ارائه شد.

وی افزود: گروه های پرستاری در این نشست مطالبات پرستاران از جمله کمبود نیروی انسانی، لزوم اصلاح نظام پرداخت، پیگیری پرداخت فوق العاده ویژه و تسریع در استخدام پرستاران را مطرح کردند. تقوی نژاد در این نشست عنوان کرد که اقدامات بسیار خوبی برای پرداخت فوق العاده ویژه نیروهای بهداشتی و درمانی در هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه انجام شده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت تصریح کرد: سال گذشته 7 هزار و 786 نیروی پرستاری جذب شدند که یک افتخار بزرگ و کار بسیار ارزشمندی است اگرچه نسبت به حدود 40 هزار تخت بیمارستانی جدید در دولت های یازدهم و دوازدهم، به نیروهای بیشتری نیاز داریم که مجوز استخدام 7 هزار نفر دیگر صادر شده که باید اعتبارات مورد نیاز آنها تامین شود.

حضرتی خاطرنشان کرد: مواردی مانند اصلاح نظام پرداخت، جدا شدن اضافه کار از کارانه ، پرداخت معوقات، ساماندهی وضعیت نیروهای شرکتی و افزایش حقوق آنها و … موضوعاتی نیست که فقط مربوط به گروه پرستاری باشد اگر چه از طرف پرستاران مطرح و پیگیری میشود، اما بدون شک نتایج مثبت آن شامل گروه‌های دیگر بهداشتی و درمانی نیز می‌شود.

وی در ادامه اشاره کرد که در مورد بکارگیری و ایجاد ردیف سوپروایزر های کنترل عفونت کارهای زیادی انجام شده که امیدواریم به زودی توسط معاونت محترم توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت ابلاغ شود.

حضرتی عنوان کرد: برای پرستاران شرکتی 89 روزه شاغل در دانشگاه علوم پزشکی گیلان که مطالبات شان توسط نماینده آنها بیان و توضیحاتی ارائه شد و تقوی نژاد دستور داد که هفته آینده گروهی از معاونت توسعه به گیلان سفر و مسائل را بررسی و حل کنند.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی با بکارگیری پرستاران 89 روزه در بیمارستانها، مخالفیم، چون آنها تکلیف و بیمه معینی ندارند و اگر خدای ناکرده جانش را از دست بدهد، تکلیف وی مشخص نیست.

معاون پرستاری وزارت بهداشت یادآور شد: در مورد اصلاح نظام پرداخت نیز در این نشست، مباحث بسیار خوبی مطرح شد که مهمترین موضوع آن، تفکیک اضافه کار از کارانه بود که تقوی نژاد تاکید کرد همه دانشگاه ها باید این کار را انجام دهند.

حضرتی افزود: در این نشست همچنین مباحثی در خصوص کار ساعت دانشجویی مطرح شد، چراکه دانشجویان پرستاری که خارج از ساعات آموزشی خود به کار مشغول می‌شوند به ازای هر ساعت فعالیت حدود 5 هزار و 500 تومان دریافت می کنند و در جلسه ای که با شورای صنفی دانشجویان داشتیم، این مشکل مطرح شد و از طریق معاونت محترم فرهنگی دانشجویی و معاونت پرستاری وزارت بهداشت در حال پیگیری است تا اصلاح شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن