فرهنگ و هنر

جزئیات ویژه برنامه یلدایی شبکه دو/ «مجید واشقانی» در قامت مجری

جزئیات ویژه برنامه یلدایی شبکه دو/ «مجید واشقانی» در قامت مجری

ویژه برنامه یلدایی شبکه دو سیما در دو شب به تهیه کنندگی احسان ارغوانی و با اجرای «مجید واشقانی» روی آنتن می رود.

به گزارش مشرق، احسان ارغوانی گفت: ویژه برنامه یلدایی شبکه دو سیما در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ماه حوالی ساعت ۲۳:۳۰ به روی آنتن خواهد رفت و تلاشمان این است که برنامه ای متفاوت روانه آنتن کنیم.

وی ادامه داد: این برنامه در دکور برنامه «ایرانیش» تولید خواهد شد و ورزشکاران، سلبریتی ها و خواننده ها در برنامه حضور خواهند داشت. البته پوریا پورسرخ در این شب ها ما را همراهی نخواهد کرد و مجید واشقانی اجرای برنامه را برعهده خواهد داشت. در این برنامه تلاشمان بر این است که آداب و رسوم ایرانی را احیا کنیم.

در ادامه ارغوانی گفت: به عنوان کسی که سال ها در عرصه ی برنامه سازی تلویزیون حضور داشته و با سرد و گرم این مسیر، دست و پنجه نرم کرده، کمی حرف دارم برای گفتن. این روزها بازار جذب مخاطب در رسانه های مختلف و البته به بهانه های مختلف داغ تر از همیشه است. از پرداخت به اتفاقات تکراری گرفته، تا گفت و گوهای زرد، نمایش های از پیش تعیین شده، استفاده ابزاری از چهره ها و هنر هنرمندان.

وی ادامه داد: این میان و در جهان من، با اهتمام به رسالت تهیه کنندگی، جایی برای پرداخت به فرهنگ، تاریخ، آداب، بازی ها و سنّت های ایران زمین خالی بود. موضوع مهمی که بارها مستقیم و غیر مستقیم در فرامین رهبر معظم انقلاب به مسئولان عرصه های فرهنگی کشور ذکر شده بود. به هر ترتیب و با تمام دشواری ها، ایرانیش جان گرفت. دانستم که گر مُراد نگیرم به قدرِ وُسع بکوشم. خواستیم بگوییم مرغ همسایه غاز نیست و چرا هر بار دیواری کوتاه تر از خودمان پیدا نمی کنیم!؟

ارغوانی تصریح کرد: ایرانیش هر چه گفت را عمل کرد. مسابقه ای کاملا ایرانی بر پایه بازی های ایرانی، که همه و همه نشان از تفکر عمیق گذشتگانمان دارد. اما به این هم بسنده نکردیم، چرا که شعار ایرانیش بهتره، دستور بود برای ما که در مسیر اعتلای نام مام وطن راه می پیمودیم! پس، تنها بازی ها مطرح نبود، پرداخت به آداب و رسوم، گویش ها، پوشش بی نظیر اقوام محترم ایران، معرفی چهره های اثرگذار در تاریخ و فرهنگ و امنیت ایران، دستاوردهای دیروز و امروز ذهن و هنر ایرانی، اماکن و معماری از جان برآمده سرزمینمان و… اجزاء مختلف قرار همه خانواده های ایران،
یعنی «ایرانیش» شد.

وی اظهارداشت: اکنون و در آستانه پخش چهلمین قسمت ایرانیش، این چلّه نشینی را نشان مهرورزی تمام خانواده های نازنینی میدانم که حضورشان بهارانه فراموش نشدنی خاطرات ما شد. جایی که ایستاده ایم سخت و صعب است، چراکه این روزها پرداخت تام و تمام به میهن بهای سنگینی دارد.تیم ایرانیش این بها را به عشق خواهد پرداخت.

منبع: فارس

  • شهر خبر
  • سعادت رنت

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن