اجتماعی

خانواده ها بیایند مدرسه فرزندشان را ببینند

جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۸:۴۴ خانواده ها بیایند مدرسه فرزندشان را ببینند

وزیر آموزش و پرورش گفت: خانواده‌ها بیایند مدرسه فرزندشان را ببینند و به مدارس گفتیم همه اقدامات با مشارکت خانواده‌ها باشد.

خانواده ها بیایند مدرسه فرزندشان را ببینند

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در شبکه خبر اظهار کرد: ما تابع ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت هستیم و بر اساس تشخیص آنها هستیم.

وی چرا ستاد کرونا نمازجمعه را اجازه ندارد برگزار شود و اکنون برای بازگشایی مدارس موافق است؟ ادامه داد: تناقضی وجود ندارد؛ برگزاری کلاس با 10 نفر با برگزاری اجتماع فرق می کند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه اصل بر رعایت پروتکل های بهداشتی است، گفت: امتحانات شهریور تازه تمام شده است و امتحانات پایه دوازدهم هم به خوبی برگزار شد؛ به نظرم داوری ما در مورد بچه ها داوری دقیقی نیست.

وی با بیان اینکه تمام تابستان فرصت داشتیم که سرویس های مدارس را اصلاح کنیم، گفت: 100 میلیارد تومان در سال تحصیلی گذشته و 30 میلیارد تومان هم اخیرا ابلاغ کردیم؛ ما باید بتوانیم در عین ادامه زندگی، پروتکل ها را رعایت کنیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: مطالعات دنیا نشان داده است که فاصله طولانی معلمان با مدرسه، باعث فشارهایی روحی و روانی می شود البته دائما رصد می کنیم و اگر نیاز به تغییر باشد، انجام می دهیم.

وی افزود: فرصت می دهیم خانواده ها بیایند مدرسه را ببینند و به مدارس گفتیم همه اقدامات با مشارکت خانواده ها باشد و مطئمین هستیم که با خانواده ها به تفاهم می رسیم.

حاجی میرزایی در پاسخ به این پرسش که «آیا حضور دانش آموزان در مدارس اجباری است؟»، گفت: گفتیم مدارس آماده ارائه خدمات است و می گوییم که خانواده ها بیایند مدرسه فرزندشان را ببینند تا نگرانی شان برطرف شود و در هفته اول با مدارا با خانواده ها همراهی می کنیم.

وی افزود: 116 هزار مدرسه داریم و در تنوع جغرافیایی گسترده شده است ولی وقتی تجارب کشورهای دیگر را بررسی می کنیم می بینیم که رجحان حضوری در کشورهای مختلف هست.

ادامه داد

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن