اجتماعی

دستورالعمل اجرایی «اعاده اموال نامشروع» از ریخت‌وپاش‌های جلوگیری می‌کند

دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ – ۱۱:۵۹ دستورالعمل اجرایی «اعاده اموال نامشروع» از ریخت‌وپاش‌های جلوگیری می‌کند

معاون سابق فرهنگی نیروی زمینی سپاه گفت: باید مشخص شود فلان وزیر و مسئولی که میلیونر شده است از کجا این دارایی را کسب کرده است، با این اقدام قوه قضائیه جلوی خیلی از ریخت و پاش‌ها گرفته خواهد شد.

دستورالعمل اجرایی «اعاده اموال نامشروع» از ریخت‌وپاش‌های جلوگیری می‌کند

سردار محمدجواد قهرمانی معاون سابق فرهنگی نیروی زمینی سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به ابلاغ دستورالعمل اجرایی شدن اصل ۴۹ قانون اساسی درباره «اعاده اموال نامشروع»، اظهار کرد: ورود قوه قضائیه به شناسایی و ضبط اموال نا مشروع، بارقه امید در جامعه ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه در این حوزه هم باید با قدرت عمل کند، گفت: باید مشخص شود برخی مسئولانی که ثروت میلیاردی دارند از کجا آورده‌اند، قوه قضائیه با افرادی که در این راستا نسبت به چنین اقدام ارزشمندی تمکین نمی‌کنند برخورد کند.

معاون سابق فرهنگی سپاه تأکید کرد: باید مشخص شود فلان وزیر و مسئولی که میلیونر شده است از کجا این دارایی را کسب کرده است، با این اقدام قوه قضائیه جلوی خیلی از ریخت و پاش‌ها گرفته خواهد شد.

بر اساس این گزارش، طبق اصل ۴۹ قانون اساسی: «دولت‏ موظف‏ است‏ ثروتهای‏ ناشی‏ از ربا، غصب‏، رشوه‏، اختلاس‏، سرقت‏، قمار، سوء ‌‌‌‎استفاده‏ از موقوفات‏، سوء استفاده‏ از مقاطعه‏ کاری‌ها و معاملات‏ دولتی‏، فروش‏ زمینهای‏ موات‏ و مباحات‏ اصلی‏، دایر کردن‏ اماکن‏ فساد و سایر موارد غیر مشروع‏ را گرفته‏ و به‏ صاحب‏ حق‏ رد کند و در صورت‏ معلوم‏ نبودن‏ او به‏ بیت‏ المال‏ بدهد. این‏ حکم‏ باید با رسیدگی‏ و تحقیق‏ و ثبوت‏ شرعی‏ به‏ وسیله‏ دولت‏ اجرا شود.»

انتهای پیام/

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن