سیاسی

راهبردهای شهید سلیمانی تا دهه‌ها امنیت ملی و جهانی را تضمین می‌کند

سه‌شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ – ۱۶:۳۱ راهبردهای شهید سلیمانی تا دهه‌ها امنیت ملی و جهانی را تضمین می‌کند

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: یکی از مهم ترین کارهای شهید سلیمانی ایجاد توازن قدرت در منطقه به عنوان محور مقاومت است که تا دهه ها می تواند امنیت ملی و امنیت جهانی را تضمین کند.

راهبردهای شهید سلیمانی تا دهه‌ها امنیت ملی و جهانی را تضمین می‌کند

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در مراسم یادبود سرداران رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و ابو المهدی المهندس که بعدازظهر امروز در فرهنگسرای انقلاب برگزار شد، گفت: چون در سالگرد شهادت سلیمانی قرار داریم به ۲ نکته مهم اشاره می کنم، شهید سلیمانی یکی از کارهای مهم که انجام دادند این بود که توازن قدرت را نمایان کردند که در منطقه به عنوان محور مقاومت از آن نام برده می شود درواقع باید بگویم این محور مقاومت توازن قدرت ایجاد کرد که تضمین کننده امنیت است.

وی افزود: یکی از کارکردهای شهید سلیمانی در فعالیت هایش این بود که ترکیبات سیاسی و امنیتی را خلق کردند که این کار تا دهه ها می تواند از بعد امنیت ملی و امنیت جهانی را تضمین کند.

امیر عبداللهیان تصریح کرد: ابتدای ورود بنده به وزارت خارجه با حضور سردار سلیمانی در منطقه و عراق همزمان بود که با نگاه های کارشناسی موفقیت هایی را کسب می کردند. ایشان درخواستی از ما داشتند که این تقاضا برای ما در دستگاه امنیتی مهم بود. شهید سلیمانی درخواست داشتند هر مقاله ای و کتابی که در زمینه تحولات منطقه در آمریکا و کشورهای غربی به چاپ می رسد را به دست او برسانیم که همکاران ما اقدام به ترجمه کتاب ها می کردند که سپس شهید سلیمانی در جلسات با استفاده از منابع و مطالب کتاب ها درباره تفکرات و تحولات غرب سخنرانی کردند.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های سردار سلیمانی خواندن کتاب بود به طوری که در روزهایی که جلسات امنیت ملی بود شهید سلیمانی بعد از نماز صبح مدتی را به خواندن کتاب می پرداخت حتی در جلسات از همه افراد در راستای امنیت ملی و امنیت منطقه با آمادگی کامل حضور داشتند.

امیر عبداللهیان تصریح کرد: در یک دیداری سید حسن نصرالله از طرف من با یک سوال مواجه شد که از او پرسیدم فرهنگ افراد در حزب الله را می شناسید؟ ایشان گفتند روش من یک روش اغنایی است زیرا تصمیم قطعی با ایشان بود. اما ایشان معتقد بودند در یمن بحث رهبری و نوع مدیریت به اندیشه زیدی ها عمل می شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن