سیاسی

رستمی: درباره جذب هیات علمی در سال آخر دولت حساس باشید

سه‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ – ۱۱:۲۴ رستمی: درباره جذب هیات علمی در سال آخر دولت حساس باشید

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: همکارانی که مسئولیت جذب هیات علمی دانشگاه‌ها را دارند نسبت به جذب در این سال آخر دولت حساس باشند و به شاخص‌های هیات علمی تراز دانشگاه‌های اسلامی توجه کنند.

رستمی: درباره جذب هیات علمی در سال آخر دولت حساس باشید

به گزارش حوزه دانشگاهی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در جلسه هیئت رئیسه نهاد با دفاتر نهاد در دانشگاه های استان خراسان رضوی گفت: رویکرد نهاد در دوره پیش روی این است که فضای فعالیت ها با حضور نهاد محدود به فضای فعالیت های فرهنگی آن هم فقط در بخش دینی نباشد و طبق مطالباتی که مقام معظم رهبری از ما دارند این است که جریان دانشگاه جریان رو به جلو و دانشگاه اسلامی باشد و این محقق نمی شود مگر آنکه جریان مدیریت آموزش و پژوهش دانشگاه ها به صورت جدی به موضوع رسالت ها و شاخص ها و معیارهای دانشگاه اسلامی توجه کنند و برای رسیدن به آنها برنامه داشته باشند.

وی با اشاره به توجه جدی به جریان مدیریت آموزش و پژوهش دانشگاه ها افزود: لازمه اولیه این است که دوستان یک همزبانی، هم افقی و ارتباط با این بخش های جدید و دور از فعالیت های متداول نهاد یعنی بخش‌های آموزش و پژوهش داشته باشند و این اتفاق صورت بگیرد و ما از عزیزانمان یک تحلیل راهبردی و آینده نگر از وضعیت آموزش عالی در حوزه دانشگاه‌ها و استان داشته باشیم که این اتفاق به تصمیم گیری های ما در نهاد کمک خواهد کرد و بهره خواهیم برد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: همکاران ما در قالب نشست های دانشگاهی با مشورت با استادان آشنا به فضای دانشگاه و نهاد و دغدغه مند، تحلیلی از وضعیت آموزش عالی و یک تحلیل راهبردی و آینده نگر درباره آموزش عالی در استان و در دانشگاه خودشان ارائه بدهند و نشست هایی در قالب استانی با عزیزان و مسئولین آموزشی و پژوهشی برگزار کنند.

حجت‌الاسلام رستمی با اشاره به اهمیت قرارگاه جهادی در دانشگاه‌ها گفت: در فضای تعطیلی دانشگاه‌ها به واسطه شیوع ویروس کرونا قطعاً عزیزان کار قرارگاهی را به صورت ویژه پیگیری کنند.

وی گفت: دوستان عزیزمان در دانشگاه های علوم پزشکی در خراسان رضوی در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند و از سوی دیگر انگیزه و اهتمام فراوانی در گروه های جهادی و گروه های دانشجویی در حضور در فضای درمانی و بهداشتی و کمک به آسیب دیدگان از فضای شیوع بیماری کرونا است و فعال هم هستند و کمک به این دو بخش و متصل کردن اینها و حضور عالمانه و متعهدانه و جهادی در این فضاها رسالت نهاد است و همکاران در فضای قرارگاهی که مطالبه نهاد از دانشگاه‌ها است به این موضوع اهتمام جدی داشته باشند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به خلاء فعالیتهای تربیتی و سازندگی در فضای عدم حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه‌ها عنوان کرد: در این فضای تعطیلی ها به ظاهر فضای تربیتی و معنوی و آن جنبه سازندگی و ابعاد غیرآموزشی جریان دانشگاهی نباید مورد غفلت قرار بگیرد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ارتباط دانشجو با مجموعه دانشگاه در حد آن صفحاتی است که در سامانه های آموزشی دانشگاه ها و در قالب کلاس های مجازی است و ارتباط و اتفاق دیگری رخ نمی دهد و ما در این فضا و خلاء فعالیتهای تربیتی و سازندگی را داریم هم در سایر بخش‌های مجازی که جوانان ما حضور دارند، این بخش فرهنگی تربیتی و اخلاقی و معنوی مغفول مانده است و برای همین عزیزان باید برای این بخش ایده و طراحی‌هایی داشته باشند تا حضور قوی و جدی را در این فضا صورت بگیرد.

وی در ادامه افزود: باید برای اساتید دانشگاه‌ها در فضای مجازی دوره‌هایی را تعریف کنیم به خصوص استادانی که جوان هستند و از مدت جذب شان خیلی نگذشته است و برای اعضای هیئت علمی و برای خانواده های این عزیزان برنامه‌هایی تعریف کرد زیرا مخاطب ما تنها دانشجویان نیستند و خوب است که همکاران از تمام ظرفیت خودشان در این زمینه استفاده کنند و در این بخش برای اساتید و مدرسان گروه معارف در این فضاها طراحی داشته باشند و به نوعی هم خودشان فعال باشند و هم ایده‌ها را برسانند.

وی در پایان با اشاره به هیئت‌های جذب افزود: همکارانی که عضو هیئت جذب هستند نسبت به جذب اعضای هیئت علمی در این سال آخر دولت حساس باشند گاهی وقتها غفلت‌هایی صورت می‌گیرد و شما عزیزان نباید این مطالبات را دست کم بگیرید و با دقت و با ملاحظه فراوان معیارهایی که شاخص یک عضو هیئت علمی تراز دانشگاه‌های اسلامی است را بشناسید و از این شاخص ها تنزل نداشته باشید و تمام جوانب را در نظر بگیرید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن