اجتماعی

رشد ۳۰۰ درصدی زکات در استان تهران

دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ – ۰۳:۴۵ رشد ۳۰۰ درصدی زکات در استان تهران

استاندار تهران از افزایش ۳۰۰ درصدی پرداخت زکات در استان تهران خبر داد.

رشد ۳۰۰ درصدی زکات در استان تهران

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، پرپنچی مدیرکل کمیته امداد استان تهران و سایر مسئولان استانی در محل استانداری تهران تشکیل شد.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای زکات با بیان اینکه سال گذشته ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت شده ،گفت: امسال با رشد ۳۰۰ درصدی ۵۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.
استاندار تهران در مورد رشد ۳۰۰ درصدی زکات ادامه داد: در مبالغ نقدی زکات افت داشته اما زکات غیرنقدی رشد قابل توجه داشته است که باید برنامه ریزی موثری برای پرداخت زکات نقدی صورت گیرد.

وی افزود: نهادینه سازی فرهنگ زکات اولویت دارد و در این زمینه دستگاه های عضو شورای زکات مکلف هستند تا با پیگیری اقدامات موثر در این زمینه ورود جدی داشته باشند.
بند پی ادامه داد:صدا و سیما در استان تهران می تواند با ساخت فیلم های کوتاه تأثیرگذار ،کلیپ و تیزر و … از آثار پرداخت زکات تهیه و پخش کند.
سید ابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران نیز در این نشست با اشاره به فرهنگ سازی زکات در سطح استان،گفت: بسیای برایشان سئوال است که چرا قانون زکات را شورایی تصویب کردند و چرا یک گروه مشخص را متولی این امر قرار دادند.

وی افزود: دلیلش این است که هرکدام از این عزیزان از پتانسیل و جایگاه اجتماعی و حاکمیتی خود برای اجرایی شدن زکات استفاده کنند.

پرپنچی با اشاره به اینکه متأسفانه برخی زکات را تنها در محصولات کشاورزی و سایر موارد کشاورزی معنی می کنند،بیان کرد: باید با استفاده از شیوه های نوین بتوانیم این مفهوم را با ادبیات جدید طرح موضوع کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران، ادامه داد: اداره کل مالیات استان تهران باید کارسازی لازم برای عدم دریافت مالیات از افرادی که زکات مال خود را پرداخت می کنند انجام دهد. مودیان زکات می توانند از ماده ۱۷۲ قانون، از تخفیف مالیاتی برخوردار شوند.

پرپنچی به اقدامات اداره کل جهاد کشاورزی در زمینه جمع آوری زکات و اطلاع رسانی به کشاورزان عزیز اشاره و عنوان کرد:از طریق این سازمان اطلاع رسانی لازم به کشاورزان برای دریافت تسهیلات و تخفیفات مورد نیاز آنها در حوزه های خرید کالاهای کشاورزی از جمله تخفیف در خرید کود، بذر، و …. انجام شود و آثار زکات را در زندگی و عمران روستاها نمایش دهیم.

دبیر شورای زکات استان تهران با بیان عدم تعریف سرفصل های زکات و هزینه های اجرایی در سازمان برنامه و بودجه استان تهران، گفت: این یکی از ضعف های اساسی هست این موضوع در قانون مصوب شده اما برای اجرا در بودجه سالانه نه در مجلس و نه در دولت ردیفی لحاظ نشده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران در حاشیه نشست شورای زکات از همکاری های استاندار تهران در جهت اجرای پویش ایران مهربان با اهدای لوح تقدیر کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم بایا لاستیک بارز رسپینا سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن