فرهنگ و هنر

رقابت سلاطین تخمه و زیر خاکی برای نوروز ۱۴۰۰

نوخ خ

تکلیف سریال‌های ناتمامی مثل "نون.خ" یا "زیرخاکی" که هرکدام فصل مجزایی پیدا کردند برای بیننده حائز اهمیت است؛ سکوت را اکبر عبدی در فضای رسانه شکست اما در پشتِ فصل جدید سریال آقاخانی خبرهای دیگری است.

به گزارش مشرق، این روزها از گوشه و کنار می‌شنویم که همه در سکوت خبری مقدمات را فراهم می‌کنند تا کارشان را جلوی دوربین ببرند. یکی از آن‌ها "نون.خ" و دیگری "زیرخاکی" بود که سکوت را اکبر عبدی شکست. البته بعد از مصاحبه پیگیری‌ها نشان می‌داد که هیچ‌چیز قطعی نیست. چرا که مشکل، تأمین منابع مالی است و هیچ‌کدام از دست‌اندرکاران تلویزیون هم درباره کارهای ناتمامی مثل "پایتخت"، "زیرخاکی" یا "نون.خ" حاضر نشدند صحبت کنند.

بیشتر بخوانید:

غلط‌های زیادی حامد بهداد به اسم اعتراض!

کارهای دیگر کرونا ندارد؟

روزی خبری می‌آید که ۴ قسمت دیگر به "پایتخت" اضافه می‌شود و روز دیگری تهیه‌کننده اعلام می‌کند دنبال توافق جدیدیم برای "پایتخت۷"؛ و سرانجام خبر دیگری منتشر می‌شود که نه تنابنده و نه الهام غفوری در کار جدید حاضر نیستند؛ به یک باره همه این اخبار تکذیب می‌شود. اما هیچ‌کس صراحتاً نمی‌گوید که چرا عوامل کار خودشان را ملزم به اجرای تعهداتشان به تلویزیون و بیننده نمی‌دانند؟! اگر کروناست پس چرا هنرمندان این سریال جلوی دوربین دیگر آثار هنری‌اند؟

از طرفی دیگر "نون.خ" به دنبال نگارش قصه‌های جدیدی برای ساخت فصل سوم رفت و "زیرخاکی" هم برای فراهم کردن شرایط کار در بخش بعدی خودش همه تلاشش را به کار بست. بعد از بیرون آمدن خبر "نوروز رنگی" علی مسعودی برای نوروز ۱۴۰۰ در شبکه سه، دوباره زمزمه حضور این دو سریال در ایام نوروز در شبکه یک به گوش رسید تا اینکه اکبر عبدی از حضورش خبر و چند اتفاق دیگر را لو داد که اصلاً قرار نبود الان چیزی گفته شود. چرا که به قول عوامل اصلی کار، هنوز تأمین بودجه اتفاق نیفتاده است.

آخرین وضعیت "زیرخاکی" و "نون.خ"

سریال "زیرخاکی" دیگر مجموعه‌ای که به دلیل کرونا نتوانست به پایان برسد این روزها در حال نگارش برای شروع فصل مستقل و متفاوتی است که قصه بامزه‌ای خواهد داشت. پیگیری‌های خبرنگار تسنیم مشخص می‌کند سازندگان سریال در پیش‌تولیدند و قرار است به زودی جلوی دوربین قرار بگیرند و فصل دوم امسال تولید می‌شود. حتی برخی اعلام کرده‌اند که احتمال دارد "زیرخاکی۲" به نوروز ۱۴۰۰ هم برسد. از طرفی دیگر چندی پیش مهدی فرجی در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم از نگارش قصه‌های جدید "نون.خ" خبر داد که ادامه این سریال تلویزیونی در فصل سوم با قصه‌های جدید ساخته می‌شود. حتی به قولِ تهیه‌کننده قرار بود در همین تابستان، کار کلید بخورد.

سکوت را اکبر عبدی شکست

همه رسانه‌ها بعد از صحبت‌های جدید اکبر عبدی که اعلام کرده در "نون.خ۳" حضور دارم و مشغول تست گریم و لباسم، بایدها و نبایدهایی در این گفت‌وگو ایجاد شد که آیا این خبر حقیقت دارد؟ و "نون.خ" در سکوت خبری کار خودش را شروع کرده و خیلی از مسائل دیگر؟ به سراغ مهدی فرجی و عوامل کار رفتیم و حتی مدیران شبکه، هیچ‌کس پاسخگو نبود.

بالأخره از طریق روابط عمومی کار به این نکته رسیدیم که حضور اکبر عبدی در سریال "نون.خ ۳" قطعی است اما برخلاف رسانه‌ای شدن شروع کار در ۲۵ شهریورماه، به دلیل عدم تأمین منابع مالی، شروع تولید به تأخیر افتاده و ان‌شاءالله در نیمه مهرماه تصویربرداری سریال آغاز خواهد شد.

ساخت "نون.خ" به تأخیر افتاد

باید دید که داستان‌های جدید سریال "نون.خ" به کدام حوزه‌ها می‌پردازد و نورالدین خانزاده و سلاطین تخمه و اهالی کرمانشاه به کجا می‌رسند که قرار است در تهران و اطرافش فیلمبرداری شود؟ و از طرفی دیگر اکبر عبدی سلطان تخمه می‌شود و یا او را با گریم و لباس و شکل و شمایل جدیدی خواهیم دید که به جمع اهالی "نون.خ" اضافه خواهد شد؟ آیا همان بازیگران بومی و شخصیت‌های داستان حفظ می‌شوند و یا نویسنده و کارگردان به فکرِ خانه‌تکانی مفصل‌اند؟

با توجه به شروع احتمالی "زیرخاکی۲" و آغاز کار "نون.خ" در نیمه مهرماه کدام یک به نوروز ۱۴۰۰ خواهد رسید؟ این‌ها سؤالاتی است که بعد از شکسته شدن سکوتِ مدیران و دست‌اندرکاران و مشخص شدن همه شرایط و حاضر شدن عوامل کارها جلوی دوربین می‌توان به پاسخش رسید.

منبع: تسنیم

  • شهر خبر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن