سیاسی

روابط امارات با رژیم صهیونیستی،‌ اشتباه استراتژیک و خلاف منافع ملت‌های عربی

چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ – ۲۱:۲۴ روابط امارات با رژیم صهیونیستی،‌ اشتباه استراتژیک و خلاف منافع ملت‌های عربی

دبیرکل جامعه اسلامی مدیران تاکید کرد: اقدام کشور امارات در عادی‌سازی روابط خود با اسرائیل غاصب به‌دور از مباحث حیثیتی و اسلامی، از این جهت که در ضعیف‌ترین دوره حیات این رژیم صورت می‌گیرد، یک اشتباه استراتژیک و نابخشودنی بوده و از این رو بر خلاف منافع ملی امارات و ملت‌های عربی است.

روابط امارات با رژیم صهیونیستی،‌ اشتباه استراتژیک و خلاف منافع ملت‌های عربی

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، محمد ناظمی اردکانی دبیرکل جامعه اسلامی مدیران در یادداشتی به اقدامات اخیر کشور امارات در همکاری با رژیم صهیونیستی پرداخت. متن یادداشت به شرح ذیل است:

رژیم صهیونیستی در طول دوره حیات منحوس خود علی رغم اینکه همواره از داشتن مولفه های اصلی قدرت رنج برده، بازه های مختلفی در توانمندی و ضعف را تجربه کرده است. در دوره ای این رژیم در کم تر از یک هفته توانست دولت های عرب منطقه را با حمله نظامی شکست دهد و در مقابل در سال های اخیر کمتر منازعه ای در غرب آسیا به سود منافع این دولت غاصب به اتمام رسیده است.

اقدام کشور امارات در عادی سازی روابط خود با اسرائیل غاصب بدور از مباحث حیثیتی و اسلامی، ازین جهت که در ضعیف ترین دوره حیات این رژیم صورت می گیرد، یک اشتباه استراتژیک و نابخشودنی بوده و از این رو بر خلاف منافع ملی امارات و ملت های عربی است. هر چند اعتقاد بر این است که این حرکت خائنانه نه به خواست مردم امارات بلکه به اراده دونالد ترامپ انجام شده است اما انتظار این بود که حاکم امارات به رسم غیرتمندی اعراب، زیر فشار سیاسی غرب ایستادگی کند و به خیانت به برادران عرب خود تن در ندهد. متاسفانه این اتفاق رخ نداد و در رابطه با این موضوع مسلما بیشترین تاوان نصیب همین کشور خودباخته خواهد شد.

آرمان فلسطین در کنار اشتراکات دیگر مسلمانان همواره جزء موضوعاتی بوده که در مورد آن اختلافی در بین کشورهای اسلامی وجود نداشته است.
بواسطه آوارگی میلیون ها فلسطینی از سرزمین خود، این ظلم بزرگ توسط تمام امت مسلمان و عرب منطقه با پوست و گوشت احساس و تجربه شده است. بدین جهت به طور قطع هر دولتی که نسبت به عادی سازی روابط خود با غده سرطانی منطقه اقدام کند خود نیز بیمار خواهد شد و این مرتبه ملت های مسلمان پاسخی سخت به خائنان خواهند داد.

به نظر می رسد یکی از حربه های انتخاباتی جمهوری خواهان آمریکا در انتخابات پیش روی این کشور همین موضوع عادی سازی روابط توسط کشورهای عربی با اسرائیل باشد. امارات متحده عربی که در سالیان اخیر به خوبی نشان داده بود آمادگی دارد در بازار غرب، یوسف فروشی کند، با این حرکت خود ثابت کرد برای اسلام، قرآن و امت اسلامی ارزش قائل نیست و به سگ دست آموز غرب تبدیل شده است.

به نظر می رسد تلاش آمریکا بر این است که سایر کشورهای عربی علی الخصوص عربستان سعودی نیز به این دسته اضافه شوند. با توجه به اینکه قبله مسلمین در این کشور قرار دارد و خود نیز داعیه دار نقش برجسته در بین امت اسلامی است در صورتی که این کشور اقدام به خیانت به آرمان بلند مسلمانان یعنی فلسطین عزیز بکند به مراتب زودتر و شدیدتر از امارات تاوان خیانت خود را پس خواهد داد. اشتباهات خاندان آل سعود در سال های اخیر به حدی رسیده که اجازه ماجراجویی جدید به آنان را نمی دهد مگر در صورتی که با ریسک بالای حذف خود از صحنه سیاسی این کشور کنار بیایند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن