اقتصادی

رویکرد سازنده وزیر صمت به رفع نیازهای ذوب آهن اصفهان

سه‌شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۹ – ۲۳:۳۳ رویکرد سازنده وزیر صمت به رفع نیازهای ذوب آهن اصفهان

معاون خرید ذوب آهن اصفهان از رویکرد سازنده وزیر صمت به رفع نیازهای ذوب آهن اصفهان خبرداد.

رویکرد سازنده وزیر صمت به رفع نیازهای ذوب آهن اصفهان

اخبار شرکتها؛ محمد جعفر صالحی معاون خرید ذوب آهن اصفهان در مورد بازدید روز گذشته وزیر صنعت ، معدن و تجارت از این شرکت گفت : این بازدید و آغاز عملیات پیش گرم کوره بلند شماره یک ذوب آهن اصفهان ، قدیمی‌ترین کوره بلند کشور ، موجب ایجاد بارقه هایی از امید گشته و سخنان دلگرم کننده مقام عالی وزارت مسئولیت ذوب آهن و ذوب آهنی ها و به ویزه حوزه تامین و تدارک را دوچندان نموده است.

وی افزود : سخنان وزیر صمت و به ویژه این عبارت « ذوب آهن اصفهان بانی تمام توفیقات صنعت فولادکشور» ، هر ذوب آهنی را به وجد می آورد و به چنین پیشینه ای افتخار می‌کند، لذا روشن نگه داشتن این مشعل پر افتخار شانه هایی قوی و همتی بلند می‌خواهد .

صالحی اظهار داشت : اینجانب به عنوان متولی حوزه تامین و تدارک (حوزه خرید) ضمن قدردانی از دکتر علیرضا رزم حسینی و هیات همراه ، حضور پربارشان را به ذوب آهن ارج نهاده و اعلام می دارم که با همت و همراهی همه عزیزان و مسئولین مرتبط ، شاهد ایجاد ثبات نسبی در مواد اولیه مورد نیاز هستیم .

وی افزود : تداوم و پایداری تامین مواد اولیه ، مرهون تلاش و همراهی جمعی معادن دولتی و بخش خصوصی بوده و زمینه را برای جهش تولید در سالی که با درایت و تدبیر مقام عظمای ولایت به سال جهش تولید مزین شده فراهم می نماید.

معاون خرید ذوب آهن اصفهان گفت : اطمینان داریم که با تدبیر بلند و همت عالی وزارت صمت ، ارجاع امور مرتبط با ذوب آهن اصفهان به ایمیدرو ، ایجاد کمیته کارشناسی جهت بررسی و صحت سنجی نیازهای ذوب آهن ، مشکلات مبتلابه ، توسعه و پیشروی و استخراج زغال سنگ بیش از پیش وارد تصمیم سازی کارشناسی و تصمیم گیری مبتنی بر آن شود تا از فرصت سوزی جلوگیری شود.

وی ذوب آهن اصفهان را با ظرفیت تولید 3میلیون و 600 هزار تن چدن در زیر سقف ، برخوردار از مستعدترین شرایط برای جهش تولید دانست و گفت : این شرکت امکان تولید بیش از نیاز داخل و تخصیص مازاد آن به صادرات و تامین ارز مورد نیاز کشور علاوه بر نیاز خود را دارد ضمن اینکه با تدابیر اندیشیده شده نورد های ذوب آهن به ظرفیت کامل تولید خواهد رسید و نگرانی و دغدغه های به جای دولت در مورد تثبیت قیمت را نیز مرتفع خواهد کرد.

صالحی یادآور شد : کوره بلند شماره یک ذوب آهن با ظرفیت 800 هزار تن تولید چدن در سال ، پتانسیل کافی جهت ایجاد جهش در تولید ذوب آهن اصفهان را دارد . امیدواریم با تداوم تامین مواد اولیه و همچنین نیازهای وارداتی ، بتوانیم گامهایمان را در جهت مقاوم تر کردن پایه های اقتصادی کشور عزیزمان محکم تر برداریم تا خیال خام بیگانگان را باطل کنیم.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز هفت گردون زمزم فراگستر رسپینا لاستیک بارز سفر می ایران فان بیمه البرز

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن