سیاسی

زارعی: انفجار بیروت به معیار روش‌های سیاست‌گری در جهان تبدیل می‌شود

سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ – ۲۰:۲۴ زارعی: انفجار بیروت به معیار روش‌های سیاست‌گری در جهان تبدیل می‌شود

رییس سازمان بسیج اساتید گفت: به رغم میل جبهه واحد آمریکایی-اروپایی و عبری-عربی و حرص آنها به کسب غنائم از انفجار بندر بیروت؛ اما این حادثه موجب جلوه بیشتر شعارهای آزادیخواهانه انقلاب اسلامی و نمایشگر دو نوع سیاستگری در جهان خواهد شد.

زارعی: انفجار بیروت به معیار روش‌های سیاست‌گری در جهان تبدیل می‌شود

به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ مجتبی زارعی عضو هیآت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس و رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاهها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور در نشست سراسری ویدئو کنفرانسی مسوولان جنبش استادی ایران گفت: هندسه فکری آسیا و بخصوص آسیای غربی به سوی تبلور بیشتر شعارهای آزادیخواهانه و استقلال طلبانه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران در حال حرکت است.

وی ادامه داد: زیرا اگر بپذیریم که انفجار بندر بیروت حاصل طراحی های هوشمند سرویس های امنیتی بیگانگان نباشد در این صورت در افق مواجهه با یک حادثه در یافتیم که قدرت های اروپایی و آمریکایی با حوادث و بلایا به شدت با تمایلات و روش شناسی سلطه طلبانه و کاسبکارانه برخورد می کنند.

زارعی افزود: چون آنچه را که مکرون به عنوان نماینده کشور اروپایی باصطلاح مولد دموکراسی بر خرابه ها و اجساد بی جان و پیکرهای زخمی در بندر بیروت گفت؛ نشان می دهد خوی ارتجاعی استکباری در ذات و سرشت غربی ها ماندگاربوده و سختی‌های ملت ها را به محلی برای کسب و کار و تجارت سیاسی خویش مورد هدفگذاری قرار می دهند.

وی افزود: این درحالی است که انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران همواره خواستار سیادت و استقلال ملت ها بوده است ؛ مکرون در حادثه بیروت به عنوان نماینده ی تمدن غرب خواستار انحلال هویت ملی لبنان در هویت اروپایی، آن هم بصورت تابع، برده و تحت قیمومیت است اما جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان به رغم ویژگی های ایدئولوژیک خود، فرا فرقه ای خواستار آقایی و حفظ عزت نفس لبنانی ها و اتحاد ملی پس از انفجار بیروت است.

زارعی اظهار داشت: جبهه اروپا – آمریکا پس از انفجار بیروت خواستار آشوب و تشدید شکاف های قومی – طایفه ای و نهایتا تضعیف هویت ملی به نفع هویت واحد تصنعی و جعلی اسراییل است اما ایران خواستار وحدت اقوام و طوایف و مذاهب برای عبور از پیامدهای بندر بیروت است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: البته ملت لبنان به زودی درخواهد یافت که کاسبان و تاجران انفجار بیروت هیج تمایلی به حفظ یکپارچگی لبنان نداشته و در عوض محور مقاومت بر لبنانی آزاد و آباد تاکید دارد؛ این روش شناسی‌های متعلق به ایران و غرب بیانگر دو نوع سیاست گری در جهان است.

وی اظهار داشت: باید گفت بیروت همانند گذشته لنگرگاه اندیشه ها و افکار متفاوت بخصوص دو نوع سیاستگری آمریکایی و ایرانی خواهد بود اما باز مثل گذشته جمهوری اسلامی با سرمایه های اجتماعی امام موسی صدر؛ چمران؛ نصرالله و مردم آزادیخواه و استقلال طلب لبنان مبشر هم زیستی اقوام متکثر با هویت ملی واحد و ضد اسراییلی خواهد بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هشت =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن