اجتماعی

ساکنان خانه های ناایمن باید بدانند/ارایه طرح به مجلس برای رفع مشکل تغییر کاربری ها

شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۱:۴۴ ساکنان خانه های ناایمن باید بدانند/ارایه طرح به مجلس برای رفع مشکل تغییر کاربری ها

شهردار تهران با اشاره به اینکه در حادثه پلاسکو و سینا اطهر به دلیل تغییر کاربری مجموعه ضربه خوردیم و حادثه رخ داد گفت: با ارایه طرح به مجلس پیگیر حل این‌مشکل خواهیم بود.

ساکنان خانه های ناایمن باید بدانند/ارایه طرح به مجلس برای رفع مشکل تغییر کاربری ها

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه ۱۳۲ سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: این روزها روزهای سالگرد اسرای عزیز است که یادآور خاطرات خوبی است.

وی ادامه داد: جا دارد از همه کسانی که برای آزادی اسرا تلاش کردند یاد کنیم و یادمان باشد که چه اتفاقی مهمی در این زمینه رخ داده است.

حناچی گفت: عرق سازمانی موتور محرک برای پیشرفت هر سازمانی محسوب می شود و وقتی یک سازمان عرق سازمانی بیشتری دارد موفقیت های بیشتری هم نصیبش می شود.

وی ادامه داد: سازمان آتش نشانی شهر تهران به واسطه دارا بودن این عرق سازمانی بالا توانسته با همه محدودیت ها مقابله کند و هر روز به فکر نجات جان انسان ها باشد

حناچی گفت: این سازمان در این دوره به عنوان بازوی دولت عملکرد و شاهد مثال آن حضور در گلستان و گرگان و مناطق سیل زده بود و از آن زیباتر بعد از فروکش کردن سیل حضور اعضای شورای شهر آق قبل در تهران و تشکر از همکاران مان بود.

وی افزود: همکاران ما در سیل خرم آباد و خوزستان و حتی در آتش سوزی زاگرس هم حضور مستمری داشتند و به عنوان بازوی دولت عمل کردند و این خاطرات خوب فراموش شدنی نیست.

شهردار تهران گفت: داشتن دیسیبلین مشابه نظامی در سازمان آتش نشانی شهر تهران لازم است زیرا اقدامات این سازمان همگی در مواقع بحرانی شکل میگیرد و اگر این دیسیبلین وجود نداشته باشد کارها به درستی پیش نمی رود.

وی افزود: موضوع پراکنش مناسب ایستگاه های آتش نشانی تاثیر مستقیم روی کاهش زمان رسیدن به حوادث دارد و در سازمان آتش نشانی به این موضوع توجه خوبی شده است.

حناچی خاطرنشان کرد: خانواده بزرگی در سازمان آتش نشانی داریم که حدود ۵ هزار نفر عضو دارد و این سازمان بالاترین سرمایه اجتماعی را در کل شهرداری دارد و باید قدر این سازمان را بدانیم.

شهردار تهران افزود: نباید این سرمایه اجتماعی که ذره ذره ایجاد شده به دلایل مختلف خدشه دار شود و باید بیش از پیش حفظ شود.

حناچی ادامه داد: پلاسکو برای سازمان آتش نشانی شهر تهران نقطه عطفی بود و هیچ چیز این سازمان نسبت به قبل از پلاسکو قابل مقایسه نیست و ما در سازمان آتش نشانی شهر تهران درس بزرگی از حادثه پلاسکو گرفتیم.

وی گفت: امروز هم باید به این نکته توجه کنیم که باید از حادثه سینا اطهر درس بگیریم زیرا اگر اینگونه نباشد فقط خسارت به جا مانده و هیچ پیشرفتی برای این ه نصیب ما نخواهد شد.

شهردار تهران تصریح کرد: ما در سینا اظهر به دلیل تغییر کاربری ضربه خوردیم و باید این موضوع تغییر کاربری با حمایت مجلس تغییر کند و لایحه ای هم حتما به مجلس خواهیم برد.

وی افزود: فراموش نکنیم که حتی در حاد ثه پلاسکو هم تغییر کاربری ها باعث شد تا این حادثه رقم بخورد و سینا اطهر هم نمونه همین تغییر کاربری ها بود.

شهردار تهران گفت: از میان یک میلیون پارسلی که در سطح شهر تهران داریم ۳۳ هزار ساختمان نا ایمن شناسایی کردیم. طرح ۹۹۹ سازمان آتش نشانی موضوع مهمی است که باید به آن توجه کرد.

حناچی ادامه داد: ساکنان هر خانه ناایمن باید بدانند که چرا ساختمان محل سکونتشان ناایمن است و در صدد رفع آن بر بیایند و اینگونه نباشد که بعد از حادثه بگویند چرا اطلاع نداشته اند.

انتهای پیام/

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن