اجتماعی

صدور 12 هزار پروانه ساختمانی در تهران/طرحی جدید برای احداث ساختمان‌های بزرگ

يکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ – ۱۱:۵۳ صدور 12 هزار پروانه ساختمانی در تهران/طرحی جدید برای احداث ساختمان‌های بزرگ

عضو شورای شهر تهران با اشاره به مزایای طرح الزام شهرداری به استفاده از نتایج مطالعات عارضه‌سنجی ترافیکی ساختمان‌های بزرگ مقیاس گفت:12 هزار پروانه ساختمانی در سال جاری در پایتخت صادر شده است.

صدور 12 هزار پروانه ساختمانی در تهران/طرحی جدید برای احداث ساختمان‌های بزرگ

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، محمد سالاری عضو شورای شهر تهران درباره طرح الزام شهرداری تهران به استفاده از نتایج مطالعات عارضه‌سنجی ترافیک قبل از صدور پروانه‌های ساختمانی گفت: متأسفانه 9 سال است که از ابلاغ طرح تفصیلی شهر تهران می‌گذرد، ولی در فرایند صدور پروانه نسبت به انجام مطالعات مختلف ترافیکی، شهرسازی، اجتماعی و زیست‌محیطی اقدام نمی‌شود، در حالی که براساس مفاد طرح تفصیلی، شهرداری ملزم به رعایت این موضوعات است.

وی افزود: فرایند صدور پروانه طولانی است و برای اینکه مردم و شهرداری دچار مشکل نشوند، جدولی را ارائه داده‌ایم که مبتنی بر آن، از مجموع 12 هزار پروانه‌ای که امسال صادر شده، 65 الی 70 ملک بزرگ‌مقیاس محسوب می‌شود.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: براساس طرح الزام شهرداری به استفاده از نتایج مطالعات عارضه‌سنجی ترافیک، برای احداث مال‌ها یا مجموعه‌های چندمنظوره و مجتمع‌های مسکونی باید عارضه‌سنجی ترافیکی با هزینه خود آنها انجام گیرد.

سالاری بیان داشت: امروز ترافیک‌هایی را در محلات به دلیل این مشکلات شاهد هستیم و مردم از شهرداری گلایه می‌کنند که با تصویب طرح امروز، تقریباً مشکلات ترافیکی مشابه را شاهد نخواهیم بود.

وی گفت: در شورای شهر و مدیریت شهری رویکردمان کیفی‌سازی، عمل به طرح تفصیلی و تصمیم‌سازی از مسیر کارشناسی است.

به گزارش فارس، پس از بحث و گفت‌وگو میان اعضای شورای شهر، سرانجام طرح الزام شهرداری به استفاده از نتایج مطالعات عارضه‌سنجی ترافیک قبل از صدور پروانه با اکثریت آرا به تصویب رسید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن