فرهنگ و هنر

طلبکاری پس‌مانده‌های چپگرای فیلمفارسی به بهانه مرگ بهمن مفید

بهمن مفید

مرگ یکی دیگر از بازیگران سینمای قبل از انقلاب باعث شد تا افراد غالب بر عرصه سینما و تئاتر طی ۴۱ سال اخیر، طلبکار شوند و خود را وکیل مدافع این بازیگران بدانند!

به گزارش مشرق، بهمن مفید، بازیگر سینما و تئاتر، پس از یک سال دست و پنجه نرم کردن با سرطان ریه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ در سن ۷۸ سالگی، درگذشت. اما درگذشت این بازیگر پیش از انقلاب، باز هم واکنش‌های قابل تأمل صاحبان عرصه سینما و تئاتر را در پی داشت.

بیشتر بخوانید:

«بهمن مفید» درگذشت

به‌طور مثال، بازیگری که هم چپگرا و سوسیالیست است، هم در فیلمفارسی‌های رژیم ستمشاهی حضور داشته، هم در تئاتر و صداوسیمای جمهوری اسلامی همیشه حاضر است، هم فرزندش در ارتش فرهنگی آمریکا و نظام سرمایه‌داری جهانی خدمت می‌کند! ناگهان فریاد برآورده که بهمن مفید از غصه فوت کرده و آنهایی که نگذاشتند او کار کند، باعث مرگش شدند!

جای شگفتی است، افرادی امروز در مقابل عدم فعالیت بازیگرانی چون بهمن مفید در ایران سخن می‌رانند که خودشان طی ۴۱ سال اخیر، صاحب عرصه و عضو همان جریاناتی بودند که این بازیگرها را ممنوع از کار کردند. بازیگرانی امروز در جای شاکی نشسته‌اند که اگر امثال بهمن سینمای طاغوت کنار گذاشته نمی‌شدند شاید جایی برای خودنمایی و استفاده همیشگی آنها از امکانات و رسانه‌های جمهوری اسلامی نمی‌ماند! ضمن اینکه همین بازیگرهای طلبکار، همواره همراه و حامی‌ همان سیاستمدارانی بوده‌اند که برخی از بازیگران سینمای قبل از انقلاب را ممنوع از کار کرده بودند!

گفتنی است، بهمن مفید ازجمله بازیگرانی بود که در دوران نخست‌وزیری میرحسین موسوی و وزارت ارشاد سیدمحمد خاتمی، از فعالیت هنری منع شد و به آمریکا مهاجرت کرد و فعالیت بازیگری خود را در آن کشور ادامه داد. وی مدتی نیز در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان کار کرد، اما خیلی سریع از آن شبکه نیز کنار گذاشته شد. وی اواخر عمرش به ایران بازگشت.

منبع: کیهان

  • شهر خبر

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن