اقتصادی

عوامل بنیادی بازار تغییر نکرده است /فروش سهام عدالت توسط کارگزاران بعد از ساعت بازار

دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۲:۱۴ عوامل بنیادی بازار تغییر نکرده است /فروش سهام عدالت توسط کارگزاران بعد از ساعت بازار

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، با اشاره به اینکه عوامل بنیادی بازار تغییری نکرده است، تاکید کرد: وضعیت بازار فرصتی برای سرمایه گذاری یا تجدید نظر در پرتفوی است و عوامل غیر بنیادی نمی تواند اثر شدید بر قیمت سهام و تصمیم سرمایه‌گذاران داشته باشد.

عوامل بنیادی بازار تغییر نکرده است /فروش سهام عدالت توسط کارگزاران بعد از ساعت بازار

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ به نقل از سنا، محسن خدابخش اظهار داشت: از آنجا که بازار سرمایه نسبت به بازارهای موازی بازدهی بیشتری عاید سرمایه‌گذاران کرده است، طبیعتا ممکن است ریسک های بیشتری را هم متوجه سرمایه گذاران کند. پس سهامداران، مخصوصا آنها که ریسک بیشتری می‌پذیرند و به طور مستقیم سرمایه‌گذاری می‌کنند، به ریسک های ویژه بازار و صنعت و نقدشوندگی سهم‌ها توجه کافی داشته باشند.

وی به کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت برخی سهم ها در چند روز اخیر اشاره کرد و با بیان اینکه در بحث سرمایه‌گذاری، صف نشینی پدیده مورد قبولی نیست، افزود: برخی افراد در چند روز گذشته با قیمت‌هایی بالاتر از قیمت امروز متقاضی خرید بودند ، در حالی که خود امروز با قیمتی پایین تر فروشنده بودند؛ بنابراین وضعیت امروز بازار ، برای برخی سرمایه گذاران فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری خواهد بود.

خدابخش اظهار داشت: از دید تحلیلگران، در چند روز اخیر عواملی همچون بحث‌های سیاسی، فروش اوراق سلف نفتی به مردم، نرخ ارز ، فروش سهام عدالت و مباحثی از این دست بازار را تا حدودی متاثر کردند.

وی افزود: در مبحث صندوق دارا دوم که متشکل از سهام 4 پالایشگاه است، عرضه یا عدم عرضه آن قاعدتا بر سودآوری شرکت‌های پالایشی یا شرکت‌هایی که بر مبنای آن تشکیل صندوق می‌دهند، تاثیر ندارد.

خدابخش در پاسخ به سوالی در مورد تاثیر فروش سهام عدالت بر بازار هم گفت: از آنجا که فروش سهام عدالت درصد بالایی از ارزش معاملات روزانه بازار را تشکیل نمی‌دهد، تاثیر این فروش هم بر بازار چشمگیر نخواهد بود؛ از طرف دیگر، روش‌های دیگری هم برای فروش سهام عدالت از جمله فروش به قیمت پایانی و بعد از بازار در نظر گرفته شده است که می‌تواند مدنظر کارگزاران قرار بگیرد.

انتهای پیام/ب

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن