اجتماعی

فارس من| آخرین وضعیت قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان اورژانس تشریح شد

يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۱:۱۴ فارس من| آخرین وضعیت قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان اورژانس تشریح شد

رئیس سازمان اورژانس کشور درخصوص آخرین پیگیری‌های انجام شده در زمینه اجرای قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان اورژانس گفت: در حال پیگیری این موضوع هستیم و به تکلیف خود در این زمینه عمل خواهیم کرد.

فارس من| آخرین وضعیت قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان اورژانس تشریح شد

پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درخصوص سوژه ثبت شده مخاطبان با عنوان «لزوم اجرای قانون ارتقای بهره‌وری کارکنان 115 » اظهار داشت: موضوع قانون بهره‌وری نیروهای اورژانس از زمانی که بنده در سازمان اورژانس حضور یافتم در حال پیگیری است و تلاش کردیم این قانون شامل حال نیروهای اورژانس شود.

وی اظهار داشت: در قانون آمده بود که این مسئله شامل حال افرادی می‌شود که بر بالین بیماران بستری در بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی حاضر باشند و استدلال می‌کردند که اورژانس، خدمتی پیش بیمارستانی بوده و این قانون شامل حال نیروهای اورژانس نمی‌شود.

کولیوند با بیان اینکه این موضوع پیگیری شده و در دیوان عدالت اداری برای این موضوع رای صادر شده گفت: بر این اساس مقرر شد نیروهای اورژانس با چند شرط بتوانند از این قانون استفاده کنند، اول اینکه باید شیفت‌های 12 ساعته بگذارند، دوم اینکه بیش از 80 ساعت اضافه کار نداشته باشد و سوم در محل دیگری مشغول به کار نباشد. افراد در صورت داشتن این شرایط مشمول این قانون خواهند شد، منتهی پرستاران سازمان تامین اجتماعی به قانون وحدت رویه ایراد گرفته و اعلام کرده بودند که از روز صدور بخشنامه این قانون باید شامل حال نیروها شود که معتقدیم این موضوع از نظر اخلاقی صحیح نیست.

رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: تحقق این موضوع نیازمند بودجه است و در حال تلاش هستیم تا بودجه این موضوع را در ردیف‌ بودجه اورژانس بیاوریم تا پرداخت داشته باشیم، اگرچه در برخی دانشگاه‌ها درخواست نیروهای اورژانس پذیرفته شده و برخی دیگر نیز شرایط ذکر شده را نداشته‌اند.

کولیوند گفت: از سوی دیگر با توجه به اینکه در شرایط کرونا قرار داریم تلاش خود را برای استخدام نیروهای جدید به کار گرفتیم و درحال حاضر به دنبال تخصیص بودجه برای تحقق این موضوع هستیم.

وی تاکید کرد: این موضوع باید از طریق قانونی پیگیری شود و سازمان اورژانس نیز در حال پیگیری این موضوع است و به تکلیف خود در این زمینه عمل خواهد کرد.

انتهای پیام/

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن