اقتصادی

فارس من| جلسه تعیین تکلیف بدهی معوق بخش تولید برگزار شد

شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۵:۵۶ فارس من| جلسه تعیین تکلیف بدهی معوق بخش تولید برگزار شد

جلسه تعیین تکلیف بدهی معوق بخش تولید با هدف رفع مشکل صنعتگران و برنامه ریزی برای تسویه بدهی واحدهای صنعتی برگزار شد.

فارس من| جلسه تعیین تکلیف بدهی معوق بخش تولید برگزار شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت سوژه ای با عنوان « استفاده از تولیدات داخلی گامی در جهش تولید» تلاش دولت برای حمایت از تولیدات داخلی در راستای تحقق جهش تولید را خواستار شده اند.

در این راستا هفتاد و دومین جلسه دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با موضوع بررسی نحوه اجرای وظایف قانونی مندرج در ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید مبنی بر تعیین تکلیف بدهی معوق بانکی واحدهای تولیدی برگزار شد.

میثم زالی، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در این جلسه با اشاره به آمار یکی از نهادهای قانونی درباره نکول تسهیلات بانکی، گفت: طبق این آمار حدود ۲۳ درصد از تسهیلات بانکی دچار نکول می شوند که درصد بسیار کمی از این نکول مربوط به بخش تولید است.

وی با بیان اینکه حل و فصل این موضوع در مرحله نخست به نفع خود بانک‌ها است، افزود: یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های سیستم بانکی وصول مطالبات و پرداخت معوقات است و در صورتی که سامانه‌ای طراحی شود که در آن قوانین و مقررات بانک مرکزی نیز لحاظ و میزان دقیق و صحیح بدهی به افراد اعلام شود، تولیدکنندگان نیز مایل به تسویه بدهی خود هستند. به این ترتیب مانع بزرگی از پیش پای تولید و سیستم بانکی برداشته خواهد شد.

زالی تصریح کرد: پیشنهاد دبیرخانه استفاده از ظرفیت کارشناسان رسمی دادگستری برای محاسبه دقیق میزان معوقات است. برای بررسی بیشتر و دقیق‌تر اعضا، تصمیم‌گیری درباره این پیشنهاد به جلسه هفته آینده موکول شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن