اجتماعی

فارس من| سرنوشت باران در انتظار کارگروه ۳نفره / فارس پروتکل‌های جهانی را به اعضا ارسال کرد

چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ – ۲۰:۳۷ فارس من| سرنوشت باران در انتظار کارگروه ۳نفره / فارس پروتکل‌های جهانی را به اعضا ارسال کرد

سازمان محیط زیست به‌منظور تعیین وضعیت باران، تنها بچه‌شامپانزه موجود در ایران، یک ماه زمان تعیین کرده تا پروتکل‌های اتحادیه باغ‌وحش‌های اروپا و آسیا ارزیابی و احصا شود. فارس، همین امروز این پروتکل‌ها را در اختیار اعضای کارگروه قرار می‌دهد.

فارس من| سرنوشت باران در انتظار کارگروه ۳نفره / فارس پروتکل‌های جهانی را به اعضا ارسال کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، شهاب‌الدین منتظمی، مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست، امروز چهارشنبه از تشکیل کمیته ۳ نفره برای احصا و تایید پروتکل باغ‌وحش های اروپایی و آسیایی خبر داد. این کارگروه موظف است ظرف مدت یک ماه پروتکل باغ‌وحش‌های اروپایی و آسیایی را احصا کند تا بر اساس آن در خصوص تعیین وضعیت «باران» تصمیم‌گیری شود. باران تنها بچه‌شامپانزه موجود در ایران است که به دلیل تولد نارس، از اردیبهشت ۹۶ تحت مراقبت‌های ویژه و تمام‌وقت ایمان معماریان، دامپزشک وقت باغ‌وحش ارم قرار گرفته است.

اعضای کارگروه احصای پروتکل را نماینده تام الاختیار باغ وحش، نماینده اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و نماینده دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست تشکیل می‌دهند.

خبرگزاری فارس به منظور تسریع در این امر، پروتکل‌های مورد نظر را در اختیار این کارگروه قرار می‌دهد. لازم به ذکر است که تمامی این پروتکل‌ها در سایت سازمان‌های مربوطه قرار دارد و هر کاربر اینترنتی می‌تواند با یک جست‌وجوی ساده و در زمانی کوتاه به آن دست پیدا کند. هرچند به نظر می‌رسد چنین اسنادی می‌بایست از سال‌ها پیش در سازمان محیط زیست مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته باشد، با این حال، آدرس صفحات مربوطه توسط خبرگزاری فارس به تمامی اعضای این کارگروه ارسال شده است.

فارس بر اساس درخواست حدود ۴۰۰۰ نفر از هموطنان، همچنان پیگیر تشکیل جلسه و تعیین هرچه سریعتر این حیوان استثنایی در کشور خواهد بود. شما هم می‌توانید با مراجعه به این صفحه، در کمپین حمایت از نجات باران شرکت کنید.

پروتکل‌های باغ‌وحش‌های جهان (مرجع پروتکل‌های آسیایی و اروپایی):

https://www.aza.org/assets/2332/chimpanzeecaremanual2010r.pdf

https://www.waza.org/wp-content/uploads/2019/03/WAZA-Animal-Welfare-Strategy-2015_Landscape.pdf

پروتکل‌های باغ‌وحش‌های اروپا:

https://www.eaza.net/about-us/eazadocuments

https://www.eaza.net/assets/Uploads/Standards-and-policies/2019-04-EAZA-Standards-for-Accomodation-and-Care.pdf

https://www.eaza.net/assets/Uploads/CCC/2017-BPG-Gorilla-approved.pdf

پروتکل باغ‌وحش‌های استرالیا:

http://www.australasianzookeeping.org/Husbandry%20Manuals%20-%20Mammals.htm

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن