اجتماعی

فارس من| ۳ آزمون وزارت بهداشت سر موعد مقرر برگزار می‌شود

چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۲:۰۱ فارس من| ۳ آزمون وزارت بهداشت سر موعد مقرر برگزار می‌شود

معاونت آموزشی وزارت بهداشت در خصوص برگزاری آزمون‌های وزارت بهداشت اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

فارس من| ۳ آزمون وزارت بهداشت سر موعد مقرر برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، معاونت آموزشی وزارت بهداشت در خصوص برگزاری آزمون‌های وزارت بهداشت اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

سه آزمون علوم پایه، جامع پیش کارورزی و آزمون جامع داروسازی (۱۸۰ واحدی)، آزمون‌هایی هستند که در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ شهریور ۹۹ در نوبت صبح و عصر برگزار خواهند شد. بر این اساس، آزمون پیش کارورزی روز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه ساعت ۸ صبح، آزمون علوم پایه پزشکی بعدازظهر همان روز(۲۰ شهریور) ساعت ۱۴ و آزمون های علوم پایه دندانپزشکی و جامع داروسازی (۱۸۰ واحدی) صبح روز جمعه ۲۱ شهریور ۹۹ ساعت ۸ برگزار خواهد شد.

دانشگاهی که به عنوان محل آزمون داوطلبان آزمون های فوق خواهد بود در صورتی که دارای امکانات کافی و استاندارد مورد تائید مرکز سنجش آموزش پزشکی باشد، آن دانشگاه می تواند آزمون را به صورت الکترونیک برگزار کند.

داوطلبان برای ثبت نام در امتحانات ذکر شده می توانند همانند دوره قبل و از طریق نام کاربری و رمز عبور اعلام شده قبلی تا آخر وقت روز دوشنبه ۱۰ شهریور ۹۹ نسبت به ثبت نام اقدام کنند. همچنین در صورتی که محل آزمون داوطلب، دانشگاهی به غیر از دانشگاه محل تحصیل خود باشد، باید قبل از ثبت نام با دانشگاه محل آزمون هماهنگی شود و در صورت داشتن ظرفیت و تایید دانشگاه محل آزمون، ضمن ثبت نام داوطلب توسط دانشگاه، محل تحصیل داوطلب نیز به همراه معرفی نامه به دانشگاه مربوطه اطلاع داده شود.

در خصوص ثبت نام داوطلبان آزمون علوم پایه پزشکی، تنها داوطلبان ورودی مهر ۹۶ به بعد، با عنوان داوطلب برنامه درسی ملی مشخص و ثبت نام می‌شوند.

بر اساس اعلام مفدا، داوطلبان اتباع غیر ایرانی نیز در زمان ثبت نام با عنوان تبعه خارج از کشور مشخص شوند و چنانچه برای این گروه از داوطلبان، سئوالات انگلیسی نیز مورد نیاز است این موضوع باید در زمان ثبت نام در سامانه مرکز سنجش اعلام شود. همچنین متقاضیان تحصیلکرده خارج از کشور باید قبل از ثبت نامه از طریق سایت https://epay.sanjeshp.ir/ هزینه ثبت نام را پرداخت کنند و تا تاریخ ۱۰ شهریورماه با در دست داشتن پرینت پرداخت هزینه، یک قطعه عکس و کارت ملی به مراکز قطب برگزار کننده آزمون های جامع علوم پایه، پیش کارورزی و داروسازی،مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون های مذکور اقدام کنند. (داوطلبانی که هزینه ثبت نام خود را در اسفند ۹۸ پرداخت کرده‌اند این مبلغ پرداخت شده به عنوان هزینه ثبت نام آزمون شهریور ۹۹ آنها لحاظ خواهد شد.

گفتنی است مخاطبان سامانه فارس من طی روزهای گذشته با ثبت سوژه‌ای با عنوان «آزمون‌های جامع وزارت بهداشت لغو شود» خواستار پیگیری این موضوع شده بودند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن