اجتماعی

«فروش سؤالات کنکور از 1 تا 6 میلیون تومان »؛ جزییات پرونده جدید پلیس فتا

سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۰:۵۵ «فروش سؤالات کنکور از 1 تا 6 میلیون تومان »؛ جزییات پرونده جدید پلیس فتا

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از دستگیری متهمی خبر داد که با جعل هویت و در پوشش فردی ذی‌نفوذ در حوزه کنکور به بهانه فروش سؤالات کنکور از داوطلبان کلاهبرداری می کرد.

«فروش سؤالات کنکور از 1 تا 6 میلیون تومان »؛ جزییات پرونده جدید پلیس فتا

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به بیان ترفند دیگری از سودجویی کلاهبرداران در فضای مجازی اشاره و اظهار داشت: در پرونده جدیدی که با عنوان کلاهبرداری از داوطلبان کنکور سراسری پیگیری شد فردی سودجو در پوشش استفاده از نام و اعتبار افرادی که سمت اجرایی در سازمان سنجش یا مؤسسات و آموزشگاه‌های کنکور داشتند با جعل عنوان و هویت آنها اقدام به کلاهبرداری از داوطلبان کرد.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا تصریح کرد: در این پرونده، جوانی با جعل صفحه‌ای به نام یکی از مؤسسات رسمی کنکور و معرفی خود به عنوان شخص مهمی با مهندسی اجتماعی و طراحی گرافیکی دقیق ادعای فروش سؤالات کنکور سراسری را داشت؛ آنقدر دقیق عمل کرده بود که دفترچه سؤالات را به گونه‌ای طراحی کرده بود که هشدارهای مندرج بر روی دفترچه کنکور این باور را به ذهن مخاطب متبادر می‌کرد که حتما دفترچه سؤالات کنکور اصلی است؛ حتی به این مساله توجه کرده بود هشدارهای لازم در مورد شیوع کرونا نیز بر روی دفترچه نقش بسته باشد.

وی گفت: این فرد با جعل عنوان و هویت و با جعل صفحه‌ای به نام برند و موسسه معروفی در سه استان کشور که از نظر مختصات جغرافیایی نیز با هم متفاوت بودند، اقدام به فروش دروغین سؤالات کنکور می کرد.

سرهنگ پاشایی تصریح کرد: خوشبختانه این فرد در مدت زمان کوتاهی شناسایی و دستگیر شد؛ اگرچه چند نفر، سؤالات هر درس را به مبالغی از یک تا 6 میلیون تومان از وی خریداری کرده بودند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا افزود: متهم از شماره حساب های اجاره‌ای و سیم‌کارت‌های متعلق به دیگران استفاده می‌کرد تا مورد شناسایی قرار نگیرد اما پلیس فتا توانست با اشراف اطلاعاتی در فضای مجازی خیلی سریع متهم را در یکی از استان‌های مرکزی کشور شناسایی و دستگیر کند.

وی با اشاره به این مطلب که خوشبختانه با آگاهی بیشتر مردم، امسال درصد پرونده‌های مرتبط با کلاهبرداری در حوزه کنکور کمتر از گذشته شده است خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از پرونده‌هایی که در روزهای اخیر پلیس فتا پیگیری کرده است به واسطه معرفی و همکاری مردم بوده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن