اجتماعی

مبارزه با سرقت و استرداد اموال مالباختگان در اولویت برنامه های پلیس

پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۹:۵۴ مبارزه با سرقت و استرداد اموال مالباختگان در اولویت برنامه های پلیس

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: مبارزه با سرقت و استرداد اموال مالباختگان از برنامه های اولویت دار نیروی انتظامی است.

مبارزه با سرقت و استرداد اموال مالباختگان در اولویت برنامه های پلیس

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار " قاسم رضایی" در نشست قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت با تاکید بر فرمان و تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در زمینه استرداد اموال مکشوفه به مالکان واقعی اظهار داشت: همه ما سرباز فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی)، خادم نظام و مردم هستیم و برای رضایت مندی مردم از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنیم.

وی افزود: مبارزه با سرقت و استرداد اموال مکشوفه به مال باختگان از برنامه های اولویت دار نیروی انتظامی است و فرمان مقام معظم رهبری در تمام زمینه ها را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی بر لزوم بهره مندی از سامانه های هوشمند در مسیر کشف سرقت ها و استرداد اموال مالباختگان تاکید کرد و افزود: باید خلاء های قانونی در مبارزه با سرقت، برخورد با مالخران و استرداد اموال مسروقه به مالکان واقعی رفع شود.

این مقام ارشد انتظامی با ارائه پیشنهاداتی در فرآیند مبارزه با سرقت بیان کرد: شناسایی و دستگیری سارقان با جدیت دنبال می شود، علاوه بر انجام اقدامات پیشگیرانه در این حوزه باید راهکارهای میدانی و عملیاتی نیز اجرایی شود.

سردار رضایی در طرح این پیشنهادات اعلام کرد: مسدود کردن حساب بانکی سارقان بلافاصله پس از دستگیری، الزام صنوف و فروشندگان لوازم خانگی به ثبت و نگهداری مشخصات خریدار و کالاهای فروخته شده، نظارت و بازدید نوبه ای از واحدهای صنفی برخی از این راهکارها است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی عنوان کرد: راه اندازی محل مناسب به منظور نگهداری اموال مکشوفه مسروقه توسط قوه قضائیه (ماده 147) ضرورت دارد؛ از طرفی رصد فضای مجازی و شناسایی اموالی که بیشترین فراوانی را در بین اموال مسروقه (سهولت فروش در بازار ) دارد، از اولویت هایی است که باید مد نظر باشد.

وی گفت: باید برای فرهنگ سازی در بین شهروندان به منظور ثبت و نگهداری مشخصات اموال با ارزش تلاش کنیم و در این میان از ظرفیت های اجتماعی و رسانه ای در فرآیند مبارزه با سرقت و ارتقاء آگاهی عمومی بهره بگیریم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن