اجتماعی

متولی مدارس هیأت امنایی شوراهای آموزش و پرورش مناطق هستند

سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ – ۱۸:۴۸ متولی مدارس هیأت امنایی شوراهای آموزش و پرورش مناطق هستند

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گفت: متولی مدارس هیأت امنایی، شوراهای آموزش و پرورش مناطق کشور هستند.

متولی مدارس هیأت امنایی شوراهای آموزش و پرورش مناطق هستند

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش در سی‌وچهارمین اجلاس رؤسا و مدیران مناطق آموزش و پرورش سراسر کشور، اظهار کرد: متولی و سیاست‌گذاری مدارس هیأت امنایی، شوراهای آموزش و پرورش مناطق کشور هستند مخصوصا در زیست بوم جدید این موضوع مورد تأکید است؛ مدارس هیأت امنایی، مدارس دولتی است که با شیوه هیأت امنایی اجرا می‌شود و تصویب برنامه، هزینه‌ها و کسب مجوز هیأت امنایی با شورای آموزش و پرورش مناطق است.

وی به فعالیت مدارس غیردولتی اشاره کرد و افزود: مدارس غیردولتی با فرمان حضرت امام(ره) که فرمودند مردم را در فرهنگ شرکت دهید، شکل گرفت و یکی از جلوه‌های بارز مشارکت مردم در آموزش و پرورش است.

زینی‌وند افزود: همراهی مدیران شهرستان‌ها تضمین کننده موفقیت مدارس است غیردولتی بنابراین تعامل و همراهی مدیران حتما لازم است و سه اصل حمایت، هدایت و نظارت را مدنظر داریم؛ در بحث حمایت، صندوق حمایت از مدارس غیردولتی را راه‌اندازی کردیم که 200 میلیارد تومان پیش‌بینی شده و 25 درصد بیمه معلمان پرداخت می‌شود.

ادامه دارد

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن