اقتصادی

مجوز جذب 186 هزار معلم در دولت دوازدهم/ متوسط دریافتی کارکنان آموزش‌و‌پروش 5.5 میلیون تومان شد

يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۱:۰۴ مجوز جذب 186 هزار معلم در دولت دوازدهم/ متوسط دریافتی کارکنان آموزش‌و‌پروش 5.5 میلیون تومان شد

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در این دولت مجوز جذب 186 هزار معلم صادر شده که نسبت به دوره قبل 3.5 برابر رشد داشته است، گفت:‌ متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پرورش 5 میلیون 570 هزار تومان شد.

مجوز جذب 186 هزار معلم در دولت دوازدهم/ متوسط دریافتی کارکنان آموزش‌و‌پروش 5.5 میلیون تومان شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی در نشست مشترک با وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به دلیل گستردگی شاید تنها دستگاه بزرگ کشور به لحاظ جغرافیایی است که خدمات وسیع به دانش‌آموزان می دهد، اظهار داشت: این دستگاه با اولیا و خانواده‌ها مستقیم درگیر است.

انصاری با تاکید بر اینکه یکی از مسائل اصلی این وزارتخانه تامین نیروی انسانی است، گفت:‌ در طول چهار سال اخیر ۱۸۶ هزار مجوز استخدام از محل ماده ۲۸ قانون تاسیس دانشگاه فرهنگیان، جذب دانشجو معلم از طریق کنکور و همچنین تبدیل وضعیت حق التدریسی ها انجام شده است.

وی ادامه داد:‌ در مقایسه با دوره قبل که ۵۵ هزار مجوز داده شده بود مجوز جذب ۳.۵ برابر افزایش دارد که بیانگر توجه دولت به نیروی انسانی آموزش و پرورش است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بیان داشت: کار بزرگ دولت در سال ۹۸ افزایش حقوق کارکنان آموزش و پرورش بوده و همیشه کارکنان این دستگاه از تبعیض نسبت به برخی از دستگاه‌ها رنج می‌بردند. متوسط دریافتی کارکنان دولت ۵ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان بوده و متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پرورش ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان است و این تفاوت تقریباً برطرف شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بیمه معلم

پر بازدید ها

پر بحث ترین ها

بیشترین اشتراک

بازار globe

اخبار کسب و کار globe لاستیک بارز ایران فان بیمه البرز رسپینا هتل تارا م

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن